Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Wódka, papież i komunizm

Pieniądze wydane na promocję kraju za granicą bardzo wolno zmieniają sposób postrzegania Polski przez obcokrajowców. Choć nadal kojarzymy się niezbyt pozytywnie, to jeśli ktoś zdecyduje się na wizytę w naszym kraju, po powrocie całkowicie zmienia swoje wcześniejsze zdanie o Polsce.

Znajnowszych badań wynika, że nadal jedynymi głównymi skojarzeniami z Polską są postać Jana Pawła II, upadek komunizmu, wódka i położenie w regionie Europy Wschodniej. – Te wyniki nie są tym, czego byśmy oczekiwali po badaniach przeprowadzanych wśród ekspertów w różnych krajach – mówi Jarosław Górski z Best Place – Europejski Instytut Marketingu Miejsc. Firma przeprowadziła szczegółową ankietę wśród specjalistów zajmujących się marketingiem terytorialnym i brandingiem narodowym reprezentujących Wielką Brytanię, Francję, Niemcy, Hiszpanię, Rosję czy USA. Pytano o skojarzenia i wiedzę na temat Polski oraz o skuteczność naszych działań marketingowych. – Podsumowując wydane miliony na liczne kampanie promocyjne w kraju i za granicą, ocena polskiej promocji wypada na szkolne 3 z minusem
– stwierdza Górski.
MAK/MG


Przepytani eksperci mieli mozliwość wymienienia trzech elementów, które najbardziej kojarzą im się z Polską: 

● Wśród najczęściej wskazywanych znalazła się osoba papieża Jana Pawła II, koniec komunizmu i strajki w 1980 r. Drugie miejsce wśród najsłynniejszych Polaków zajął Lech Wałęsa, którego wymieniło 42% ekspertów.
● Najbardziej utożsamianym z Polską miastem jest Warszawa, kojarzona przez 70 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazł się Kraków, na trzecim - Poznań. 
● Najlepiej rozpoznawalne za granicą okazało się logo POT, z którym zetknęło się 57 proc. ekspertów.

>> Więcej przeczytasz w najnowszym numerze WT nr 5/2012 (1-15 marca 2012) 


\"\"

2012-03-02 14:58:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter