Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

We Francji jeszcze jest zima

Ośrodki narciarskie we francuskich górach poszukują nowych partnerów biznesowych do współpracy – w tym celu odwiedziły też Polskę. Ich atutem jest wyjątkowo długi sezon zimowy.

Na narty do Francji przyjeżdża 15-30 tys. turystów z Polski, w zależności od roku. Francuzi pragną zwiększyć tę liczbę. Sezon zimowy trwa tam dłużej niż w naszym kraju. – Zaczynamy w listopadzie, a kończymy wraz z początkiem maja – mówi Frédérique Chenal z France Montagnes. – W paru ośrodkach sezon trwa dziewięć miesięcy, niektóre stoki znajdują się na wysokości przekraczającej 3000 m, śnieg tutaj poleży dłużej – dodaje. France Montagnes to stowarzyszenie skupiające firmy z branży francuskiej turystyki górskiej. Współpracują z ponad 30 polskimi touroperatorami. Promują się na workshopach, prowadzą kampanie reklamowe w polskich mediach, są również obecni w wielu katalogach podróży, ale cały czas są otwarci na współpracę i nowych partnerów. Z polskimi biurami współpracuje
m.in. kurort narciarski Tignes, choć co roku większość biur się zmienia. W tym roku są to m.in. Skarpa Travel, Gringo, Tramp, Optim Travel. Polskie biura dużo pracy mają na jesieni. – Najwięcej Polaków przyjeżdża do nas na początku sezonu, bo zaczynamy już pod koniec października – mówi Catherine Breiller ze stacji narciarskiej Tignes.
Francuski warsztat narciarski zgromadził przedstawicieli francuskich stacji i kurortów narciarskich, kwater noclegowych oraz polskie media. Na warsztat przybyło 30 polskich touroperatorów, również spoza Warszawy.
Spotkanie zaowocowało nowymi porozumieniami. – Każdy z partnerów francuskich uzyskał po ok. 15-20 nowych kontaktów – mówi organizatorka workshopu Paulina Walczak z Atout France. – Mamy nadzieję, że następstwem tego będą kolejne kontrakty. Partnerzy francuscy już od dłuższego czasu współpracują z polskimi touroperatorami, relacje te są pozytywne i korzystne dla obu stron – dodaje. SYS 


14 marca, workshop Narty we Francji 2012/2013, Sofitel Warsaw Victoria. Organizatorzy: Atout France i France Montagnes

>> pobierz listę wystawców worksopu

2012-04-16 09:08:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Marek Wojnar, właściciel Biura Podróży Radtur  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter