Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Rozbudowa łódzkiego lotniska zwiększy dochody z turystyki

Po latach stagnacji na łódzkim niebie wreszcie zaczyna się robić tłoczno. Nowy terminal ma wzmocnić pozycję miasta na rynku turystycznym. Wregionie łódzkim utrzyma się niewielki trend wzrostowy w ruchu turystycznym – to sformułowanie powtarza się w corocznych raportach Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego.

W Łodzi i okolicach liczą jednak, że wreszcie nastąpi przełom. Miasto ma być przede wszystkim bardziej dostępne dla wszystkich potencjalnych odwiedzających. Zwłaszcza tych, którzy do Łodzi postanowią przybyć drogą powietrzną. Terminal 3 ma być przygotowany do obsługi 1,5-2 mln pasażerów rocznie, będzie posiadał 4 kondygnacje użytkowe, a do dyspozycji najemców będzie 39 lokali o łącznej powierzchni blisko 2 tys. mkw. – Wartość brutto całej inwestycji wyniesie około 195 mln zł. 76 proc. pochodzi ze środków unijnych, a wkład własny – z emisji obligacji – mówi Ewa Bieńkowska, rzecznik prasowy łódzkiego lotniska Przez cały ubiegły rok na Lublinku obsłużono 390 tys. pasażerów, co stanowiło 8. wynik w kraju. – W 2012 roku chcielibyśmy podnieść liczbę pasażerów o 20 proc., do poziomu 470 tys. pasażerów – mówi Bieńkowska.
W trzecim co do wielkości mieście w Polsce liczono, że statystyki uda się poprawić m.in. dzięki zbliżającemu się turniejowi UEFA Euro 2012. W Łodzi i regionie łódzkim, przez cały miniony rok województwo odwiedziło 4,43 mln osób, które wydały niewiele ponad 1,1 mld zł. Blisko 77 proc. tej kwoty zostawili w regionie turyści krajowi, którzy stanowili prawie 94 proc. wszystkich odwiedzających. Szczególnych powodów do radości nie ma, gdyż biorąc pod uwagę choćby liczbę podróży turystycznych, województwo plasuje się pod koniec krajowej stawki. W 2012 r. można się spodziewać wzrostu liczby odwiedzających region łódzki o 3-4 proc. BK

2012-05-28 16:38:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter