Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

UE wprowadzi certyfikację usług

Europejski Znak „Turystyka Wysokiej Jakości” to projekt, który ma zwiększyć zaufanie klientów do oferty turystycznej Starego Kontynentu. Komisja Europejska prace nad jego utworzeniem i wdrożeniem prowadzi już prawie dwa lata. Obecnie projekt poddawany jest konsultacjom publicznym.

Istniejące obecnie systemy jakości w krajach europejskich są na tyle zróżnicowane, że ich zestawienie ze sobą właściwie nie jest możliwe. Problem stanowi też to, że nie są one przez mieszkańców UE rozpoznawalne. Dodatkowo część krajów, w tym Polska, takich systemów w ogóle nie posiada. Sytuacja ta powoduje, że dziś turysta, który chce spędzić urlop w Europie, napotyka na rzeczywisty problem przy ocenie standardu poszczególnych ofert. To właśnie dlatego UE chce stworzyć jednolity system jakości, obejmujący zasięgiem cały sektor usług turystycznych na kontynencie. Jednym z pomysłów jest stworzenie Znaku Jakości w Turystyce (ZJT). O jego przyznanie mogłyby ubiegać się już istniejące lub nowo powstające systemy certyfikacji, a nie pojedyncze podmioty gospodarcze. Otrzymanie znaku byłoby związane ze spełnieniem jednolitych kryteriów ustanowionych na poziomie europejskim. Uczestnictwo w programie dla systemów jakości byłoby bezpłatne i dobrowolne. MG

>> Więcej przeczytasz w najnowszym numerze WT nr 11/257 (1-15 czerwca 2012)


TURYSTYKA JEST JEDNYM Z FILARÓW GOSPODARKI UE

               Turystyka to 3. filar gospodarki Unii Europejskiej

     PKB Unii Europejskiej wytwarzane jest przez turystykę

  firm działa w turystyce UE. Zatrudniają one 9,7 mln osób

  PKB Unii Europejskiej pochodzi posrednio z turystyki

Wraz z wejściem w życie traktatu lizbońskiego UE pozyskała uprawnienia do podejmowania działań w celu wspierania sektora turystyki, a także koordynacji bądź uzupełniania działań prowadzonych przez państwa członkowskie.

2012-06-06 16:24:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter