Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Serwis Airbnb debiutuje na polskim rynku

Na polski rynek wchodzi nowy serwis internetowy. Dedykowany jest niestandardowm obiektom. Airbnb jest globalnym systemem, który ułatwia znalezienie, wynajęcie lub zarezerwowanie unikatowych miejsc zakwaterowania. Za pośrednictwem serwisu można dokonać rezerwacji apartamentu w Nowym Yorku, zamku nad Loarą, domku na drzewie pod Londynem czy mieszkania w Krakowie.

Każdy, kto jest właścicielem nieruchomości, może wystawić ofertę przez internet bądź telefon komórkowy. Poprzez serwis można zarezerwować pobyt w 19 tys. miast w 192 krajach.
– Celem naszej firmy jest zmiana sposobu podróżowania ludzi – powiedział Eugen Miropolski, który kieruje działaniem spółki w Europie Środkowo-Wschodniej.
Poprzez Airbnb można także zarezerwować ponad 2000 miejsc noclegowych w Polsce. – Polska jest dla nas bardzo ważnym rynkiem, szczególnie w kontekście mistrzostw Europy w piłce nożnej. Już teraz zainteresowanie Airbnb bije tu rekordy. W ciągu ostatnich trzech miesięcy liczba wystawionych ofert potroiła się – powiedział Nathan Blecharczyk, założyciel i współwłaściciel serwisu. Samo umieszczenie oferty w Airbnb jest bezpłatne. Firma pobiera opłaty dopiero po dokonaniu rezerwacji za jego pośrednictwem: od gospodarzy 3 proc. prowizji od ceny dokonanej rezerwacji. Każdy – zarówno wynajmujący, jak i oferujący nieruchomość – musi założyć profil, którego dane są weryfikowane.
Mimo iż z serwisu mogą korzystać zarówno firmy, jak i pojedyncze osoby, to został on stworzony z myślą o indywidualnych użytkownikach. – Nie przewidujemy w najbliższej przyszłości tworzenia specjalnej oferty dla firm z branży turystycznej – powiedział Blecharczyk. Twórcy Airbnb liczą jednak na coraz szybszy rozwój serwisu, tak by posiadał na swych stronach oferty z każdego dużego miasta na świecie. AO

2012-06-13 15:45:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Marek Wojnar, właściciel Biura Podróży Radtur  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter