Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Skazany będzie mógł zostać pilotem

Z końcem maja opublikowano kolejną wersję projektu ustawy deregulacyjnej. Jeśli chodzi o przewodników i pilotów, niewiele się zmieni w stosunku do pierwotnego projektu zmian, choć jego aktualny kształt na szkody może narazić organizatorów.

Przypomnieć należy, że najistotniejszą zmianą będzie zniesienie w stosunku do osób wykonujących zadania przewodników turystycznych terenowych i miejskich oraz pilotów wycieczek obowiązku uzyskania odpowiednich uprawnień oraz odbycia szkolenia praktycznego i teoretycznego. Do tej pory przepisy stanowiły, że przewodnikiem turystycznym lub pilotem wycieczek może być osoba, która posiada uprawnienia określone w ustawie.
Po zmianach nie będzie trzeba już mieć uprawnień. Przewodnikiem turystycznym lub pilotem wycieczek będzie osoba, która po prostu będzie wykonywała zadania przypisane tym profesjom. Przewodnikiem turystycznym lub pilotem wycieczek będzie mógł być każdy. Jedyne warunki to niekaralność za przestępstwa popełnione w związku z wykonywaniem zadań przewodnika turystycznego lub pilota wycieczek. JT

>> Więcej przeczytasz w następnym numerze WT nr 13/259 (1-15 lipca 2012).

2012-06-27 15:59:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter