Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Nieprzewidywalny sezon spadków – po konferencji Touroperatorzy 2016

»

Za nami konferencja Wiadomości Turystycznych zorganizowana z okazji publikacji kolejnej edycji Raportu „Touroperatorzy 2016. Ranking”. Mimo niesprzyjających zawirowań geopolitycznych większość touroperatorów zakończyła rok 2015 z zyskiem, notując wzrosty zarówno w liczbie klientów, jak i obrotach. Ten rok zapowiada się na trudniejszy – zdaniem branży, dane z PZOT pokazujące 10-procentowy spadek liczby klientów faktycznie znajdują odzwierciedlenie w statystykach touroperatorów. W konferencji poświęconej raportowi Touroperatorzy 2016 udział wzięli przedstawiciele największych przedsiębiorstw turystycznych w Polsce, firm ubezpieczeniowych, samorządów branżowych i władz. Po oficjalnej prezentacji nie zabrakło czasu na rozmowy w kuluarach, które skupiały się przede wszystkim wokół bieżącej sytuacji geopolitycznej. W trudnych czasach współpraca w branży jest kluczowa i wydaje się, że organizatorzy próbują wspólnie znaleźć rozwiązanie bieżących problemów. Pojedynczo byłoby im trudno przetrwać światową burzę.

Prenumeratorzy "Wiadomości Turystycznych" otrzymają egzemplarz Raportu "Touroperatorzy 2016. Ranking" wraz z bieżącym numerem WT 14/2016 z 16-31.07.2016

O samej konferencji i wynikach biur przeczytacie Państwo w kolejnym numerze Wiadomości Turystycznych. Zapraszamy do lektury!

 
Sylwetka

»» Marek Wojnar, właściciel Biura Podróży Radtur  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter