Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


REGIONY 

Małopolska i województwo świętokrzyskie będą współpracować w obszarze turystyki 

Władze województw małopolskiego i świętokrzyskiego chcą zacieśnić współpracę w obszarze turystyki. W drugiej połowie maja w Kielcach doszło do spotkania przedstawicieli urzędów marszałkowskich z województw małopolskiego i świętokrzyskiego, które miało ustalić obszary kooperacji. Podczas spotkania strony zdecydowały, że będą wspólnie budowały markę turystyczną południowej Polski poprzez realizację wspólnych projektów.

Jednym z nich będzie budowa nowego połączenia kolejowego łączącego Kraków, Proszowice, Kazimierzę Wielką z Buskiem-Zdrojem, która przyczyni się do poprawy dostępności komunikacyjnej województw i będzie impulsem do rozwijania turystyki uzdrowiskowej, weekendowej i rowerowej.

Omawiano też możliwości stworzenia wspólnej oferty turystycznej regionów, np. poprzez łączenie szlaków czy stworzenie wspólnego szlaku kamperowego, także wspólnej promocji.

Jak informuje Samorząd Województwa Małopolskiego na swojej stronie, w najbliższym czasie mają zostać podpisane listy intencyjne, które nadadzą bieg wspólnym planom. MO, foto UMWŚ

2026-05-26 14:03:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»



»Ehab Elsaman z biura Planet Tours został wybrany Agentem Roku 2025. Gratulujemy  » więcej





Newsletter

»

Zamów newsletter