TUI Musement wprowadza do oferty Multi Day Experiences (MDE) – nowy format jedno- i dwudniowych wyjazdów, które mają wypełnić lukę między klasyczną wycieczką fakultatywną a kilkudniowym objazdem. Produkt odpowiada na rosnące zainteresowanie krótkimi, ale intensywnymi doświadczeniami podczas wakacji.
Nowa oferta obejmuje ponad 35 programów, a do końca lata 2026 ich liczba ma wzrosnąć do ponad 45. Wyjazdy są dostępne w kilkunastu kierunkach, m.in. w Kostaryce, Kenii, Maroku, Tajlandii, Tunezji, Peru, Wietnamie, Tanzanii, Australii i USA. Ceny zaczynają się od 145 euro za osobę.
Kluczowym elementem Multi Day Experiences są noclegi, które stanowią integralną część programu. Turyści mogą spędzić noc m.in. w pustynnym obozie, safari lodge, luksusowym namiocie w dżungli czy domu lokalnej społeczności.
Wśród przykładowych propozycji znalazły się dwudniowy rafting z noclegiem w lesie deszczowym w Kostaryce, eksploracja Parku Narodowego Khao Sok w Tajlandii z noclegiem w luksusowym namiocie, pobyt u lokalnej społeczności nad jeziorem Titicaca w Peru, noc na Saharze w Maroku czy dwudniowe safari w Kenii.
Według badania przeprowadzonego na zlecenie TUI, 70 proc. respondentów deklaruje chęć zarezerwowania krótkiego, wyjątkowego wyjazdu z noclegiem, przy czym największe zainteresowanie wykazują młodsi podróżni oraz rodziny z dziećmi.
– Są miejsca, których nie da się poznać podczas jednodniowej wycieczki. Multi Day Experiences powstały właśnie z myślą o takich kierunkach. Łączymy wiedzę lokalnych ekspertów z globalnymi standardami jakości TUI, dzięki czemu podróżni mogą głębiej poznać odwiedzane miejsca i jednocześnie podróżować komfortowo oraz bezpiecznie – podkreśla Peter Ulwahn, prezes TUI Musement.
Większość programów została opracowana przez własne zespoły TUI i wykorzystuje infrastrukturę grupy – zakwaterowanie, transport, lokalnych przewodników oraz wycieczki. Oferta dostępna jest przed wyjazdem oraz na miejscu, za pośrednictwem wszystkich kanałów sprzedaży TUI, aplikacji, salonów firmowych oraz wybranych platform partnerskich. MBG