Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


KORONAWIRUS

ROT-y wspierają przedsiębiorców

W czasie zastoju wywołanego pandemią koronawirusa wsparcie dla przedsiębiorców działających w turystyce jest bardzo ważne. W pomoc angażują się również regionalne organizacje turystyczne. Kilka z nich zainicjowało w ostatnim czasie ciekawe projekty skierowane do swoich członków, i nie tylko. Dzięki akcjom przedsiębiorcom łatwiej będzie przetrwać trudny okres, ale i prościej wystartować z biznesem kiedy pandemia zostanie opanowana.

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, wspólnie z Departamentem Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Woj. Pomorskiego, w poniedziałek 6 kwietnia o godz. 11.00 zorganizuje wideoczat dla przewodników z regionu pomorskiego, w czasie którego prawnik omówi aktualne rozwiązania prawne dla tej grupy zawodowej wynikające ze specustawy (aby wziąć udział w spotkaniu należy się zarejestrować). Będzie to pierwszy z wideoczatów dla pomorskich przedsiębiorców zaplanowany przez PROT. O kolejnych informować będzie na swojej stronie internetowej.

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna oferuje swoim członkom bezpłatne porady prawne. Stowarzyszenie zachęca do skorzystania z nich wszystkie podmioty, które chciałyby otrzymać informacje o możliwościach i sposobach uzyskania dostępnego wsparcia na poziomie krajowym i regionalnym. Chętni mogą zgłaszać prośby o porady mailowo na adres poradyprawne@lrot.pl.

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna oraz Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna zachęcają turystów do korzystania z usług gastronomicznych swoich partnerów. Pierwsza z organizacji stworzyła w tym celu akcję „poMOCNY KOSZYK WIELKANOCNY”. Na stronie K-POT można znaleźć informacje o świątecznej ofercie producentów i obiektów zrzeszonych w organizacji, którą mogą nabyć konsumenci. Podlaska ROT zachęca do zakupu produktów lokalnych i gotowych dań poprzez dedykowaną stronę

W początkach kwietnia Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna ruszyła z akcją "Moda na Mazowsze - rozmowy online". To cykl rozmów z przedstawicielami zrzeszonych w mazowieckim ROT atrakcji turystycznych, w czasie których opowiadają o swojej pracy, pasjach, ciekawych miejscach i wydarzeniach, które warto odwiedzić na Mazowszu. Rozmowy prezentowane są na facebookowym fanpejdżu MROT w każdą środę i piątek o godz. 15.00.

Dolnośląska Organizacja Turystyczna zainicjowała akcję "Voucher Turystyczny” polegającą na sprzedaży voucherów na szeroko rozumiane usługi turystyczne, które turyści będą mogli wykorzystać po wygaśnięciu epidemii koronawirusa. W ramach akcji DOT zachęca przedsiębiorców z regionu do przygotowywania voucherów i promowania ich na stronie akcji: www.VoucherTurystyczny.pl. Projekt wspiera Marszałek Województwa Dolnośląskiego, a działania promocyjne będą realizowane przy wsparciu Samorządu Wojewódzkiego. MO

2020-04-03 09:44:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter