Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Lotnisko w Katowicach ma za sobą najlepszy kwiecień w historiiW kwietniu 2023 roku na lotnisku imienia Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach obsłużono w sumie 320,5 tys. podróżnych, czyli o 27,6 proc. w porównaniu z tym samym okresem w zeszłym roku. To najlepszy czwarty miesiąc w roku w historii, twierdzą przedstawiciele pyrzowickiego lotniska.

W kwietniu tego roku z połączeń czarterowych realizowanych na zlecenie biur podróży skorzystało 81,6 tys. osób, czyli o 24,9 tys. więcej (+43,8 proc.) w porównaniu z tym samym okresem 2022 roku. Pasażerowie najczęściej latali na wakacje do Antalyi, Marsa Alam, Hurghady, na Fuerteventurę oraz na Gran Canarię.

W ramach siatki połączeń regularnych oferowanych przez linie lotnicze Wizz Air, Ryanair, PLL LOT oraz Lufthansa odprawionych zostało 236,8 tys. pasażerów, tj. o 43,5 tys. więcej (+22,5 proc.) niż podczas czwartego miesiąca minionego roku. W tym czasie najpopularniejsze okazały się loty do Dortmundu, Londynu-Luton, Londynu-Stansted, Eindhoven oraz Warszawy.

W minionym miesiącu odnotowano 2 994 startów i lądowań samolotów, o 108 więcej (+3,7 proc.) niż przed rokiem.

Od początku roku Lotnisko Katowice obsłużyło 1,12 mln pasażerów, czyli o 55,4 proc. więcej niż przed rokiem. Były to najlepsze cztery pierwsze miesiące roku w historii portu. Do tej pory najwyższy wynik w okresie od stycznia do kwietnia pochodził z 2019 roku, wtedy w Katowice Airport odnotowano 1 015 169 podróżnych. MG

2023-05-18 08:14:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter