Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY 
Travelplanet.pl: klienci biur podróży za wyjazd majówkowy zapłacą tyle samo, ile w ubiegłym roku 

Z analiz dotyczących zainteresowania wyjazdami na majówkę przeprowadzonych wśród klientów biur podróży przez multiagenta internetowego, Travelplanet.pl, wynika, że rezerwacji na tegoroczną majówkę na krótko przed jej rozpoczęciem, jest już więcej niż zrealizowanych wyjazdów na ten długi weekend w ubiegłym roku. Tylko w marcu i pierwszej połowie kwietnia i tak rekordowe rezerwacje wyjazdów majówkowych jeszcze przyspieszyły. W ciągu niecałego półtora miesiąca ich liczba zwiększyła się o ok. 50 proc.

- Wpływ na te decyzje ma częściowo spadek inflacji i silna złotówka w stosunku do dolara i euro w marcu i pierwszej połowie kwietnia - komentuje Radosław Damasiewicz, prezes Travelplanet.pl. Być może również niekorzystne prognozy długoterminowe na majówkę, które skłaniały konsumentów do decyzji o spędzeniu długiego weekendu poza Polską.   

Travelplanet.pl wskazuje, że przeciętny koszt majówkowego wypoczynku jest na porównywalnym poziomie co w ub. roku, czyli ok. 3 tys. zł na osobę. Klienci biur podróży rezerwują oferty w obiektach 5- i 4-gwiazdkowych. Jeśli chodzi o najpopularniejsze kierunki, zaskoczeń nie ma. Prawie 40 proc. klientów biur podróży na majówkę wybrało Turcję (cena za osobę: 2782 zł), 16,5 proc. – Grecję (2811 zł), a 14,5 proc. – Egipt (3476 zł). W zestawieniu kierunków znalazła się Hiszpania, Tunezja, Cypr, Wyspy Kanaryjskie, Polska, Włochy, Malta i Chorwacja. MO, foto Travelplanet.pl 

 

2024-04-23 12:57:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter