Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY 

1/3 klientów deklaruje minimum dwa wyjazdy wakacyjne w tym roku 


Z badań dotyczących planów urlopowych Polaków, przeprowadzonych przez agencję badawczą ARC Rynek i Opinia na zlecenie Wakacje.pl, wynika, że popyt na zorganizowany wypoczynek utrzymuje się na wysokim poziomie. Ponad połowa Polaków w wieku 20 – 65 lat planujących w 2024 r. zagraniczny wyjazd trwający co najmniej 7 dni i/lub city break, wybierze się w świat minimum raz. 33 proc. deklaruje przynajmniej 2 podróże, a 10 proc. – minimum trzy wyjazdy. 

Wśród tych, którzy planują zorganizowany wypoczynek, 41 proc. już go wykupiło. 45 proc. respondentów dokonało zakupu na 1 – 3 miesiące przed wyjazdem, 23 proc. – na 4 do 6 miesięcy przed wyjazdem, a 11 proc. – jeszcze wcześniej. Zakupów na ostatnią chwilę dokona 20 proc. klientów.

Badania potwierdzają, że Lato AD 2024 znów będzie należało do Turcji. Na 2. miejscu ponownie pojawia się Grecja, a na 3. Egipt. Pierwszą piątkę uzupełniają Tunezja i Hiszpania. Większość rezerwacji założonych od początku sprzedaży oferty Lato 2024 do pierwszego tygodnia czerwca przypadała na lipiec (prawie 37 proc.), na 2. miejscu znalazł się sierpień (prawie 28 proc.), na 3. wrzesień (prawie 20 proc.), a na 4. czerwiec (niecałe 16 proc.). MO, foto Pixabay.com

 

2024-06-17 12:40:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter