Pod koniec lipca br. z funkcji prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego zrezygnował Marcin Piętak. Ponieważ jako prezes ROTWŚ reprezentował również samorząd województwa, Zarząd Woj. Świętokrzyskiego zdecydował, że jego obowiązki przejmie członkini Zarządu, Anita Koniusz, co oznacza, że stanie na czele stowarzyszenia jako prezes.
Anita Koniusz jest absolwentką prawa i nauk społecznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, ma też licencjat z filologii angielskiej i ukończyła studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie MBA.
W trakcie kariery zawodowej prezes przez wiele lat była związana z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, była członkinią Rady Społecznej przy Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa w Kielcach, a w latach 2021 - 2024 szefowała Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy. W kwietniowych wyborach samorządowych uzyskała mandat radnej Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.
Marcin Piętak, który również jest radnym Sejmiku, zostaje w ROTWŚ jako dyrektor biura. MO, foto www.facebook.com/Anita Koniusz