Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Na czeskim rynku turystycznym funkcjonuje ponad 13 tysięcy podmiotów 

Firma analityczna Dun & Bradstreet informuje, że w 2025 r. na rynku turystycznym Republiki Czeskiej odbnotowano ponad 13 tys. podmiotów. W segmencie biur podróży, agencji turystycznych, usług przewodnickich i działalności związanej z rezerwacjami, funkcjonuje ponad 3 tys. firm (spółek akcyjnych i z ograniczoną działalnością) oraz 10,1 tys. osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Założono 30 nowych podmiotów, zawieszono działalność 37.

Dane za 2025 r. wskazują na ożywienie na rynku po 2 wcześniejszych latach naznaczonych spadkami – w przypadku osób prawnych. Widać też, że po pandemii powstaje dużo mniej nowych podmiotów działających w turystyce niż miało to miejsce przed nią, oraz że zmienia się ich struktura.   

W tym roku wśród spółek 54 proc. stanowią biura agencyjne, 22 proc. – firmy łączące działalność touroperatorską i agencyjną, a 21,7 proc. - niezależne biura podróży. Dla porównania, w 2023 r. było ich odpowiednio 49 proc., 27 proc. i 24 proc. W przypadku osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą 79 proc. to biura agencyjne, 1 proc. – podmioty świadczące usługi przewodnickie, 7 proc. podmioty świadczące usługi agencyjne i touroperatorskie, a 4 proc. – biura podróży. MO, foto Pixabay.com

2025-06-30 10:24:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Ludzie

»




»Beata Górka
, Rafał Górka właściciele biura HolidayCafe.pl w Tarnowskich Górach, laureaci konkursu Agent Roku 2024  » więcej



Newsletter

»

Zamów newsletter