REGIONY
Dolnośląska Organizacja Turystyczna podsumuje ruch turystyczny w regionie
Już 29 września br. w Opactwie Pocysterskim – Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie odbędzie się konferencja prasowa Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, podczas której zostaną zaprezentowane wstępne dane o ruchu turystycznym w regionie w tym roku i przedstawione plany rozwijania szlaku pielgrzymkowego Via Sacra.
To system szlaków o długości ponad 550 km, wzdłuż historycznej Via Regia oraz innych szlaków handlowych i pielgrzymkowych przebiegających przez Niemcy, Polskę i Czechy, które obejmują najciekawsze miejsca kultu religijnego tego obszaru. W części niemieckiej szlak ma dziewięć przystanków, w części czeskiej – osiem, a w polskiej – trzy (Opactwo Pocysterskie w Krzeszowie, Kościół Wang w Karpaczu i Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze). Podczas konferencji dojdzie do oficjalnego startu dwójki podróżnikó1) (Albina Marciniaka oraz Doroty Juranek „Mamba na rowerze”) na nowo powstałe odcinki szlaku. Podróżnicy wyruszą z Krzeszowic, a zakończą wyprawy w Görlitz. MO
2025-09-25 13:33:00
powrót
Dołącz do dyskusji na stronie
»