Fundusz mimo wszystko
Pomimo negatywnych uwag, jakie do projektu założeń do ustawy o Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym zgłosił Komitet Stały Rady Ministrów, MSiT kategorycznie zapowiedziało dalsze procedowanie dokumentu. Branża wykorzystała moment, aby ponowić swój sprzeciw wobec działań ministerstwa.
Batalia o Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz kształt zabezpieczeń organizatorów turystyki w Polsce nie ustaje. Ponownie przedstawiciele branży zaapelowali o zaniechanie prac nad drugim filarem zabezpieczeń, a w zamian o nową ustawę o usługach turystycznych. Rozbudzenie dyskusji o TFG nastąpiło wraz z wydaniem przez Komitet Stały Rady Ministrów negatywnej opinii o projekcie założeń do ustawy. W piśmie wydanym po listopadowym posiedzeniu komitetu, jego członkowie poddali w wątpliwość samą ideę powoływania nowego organu, o czym informowaliśmy na łamach „Wiadomości Turystycznych”. Branża wykorzystała ten moment, aby przypomnieć Radzie Ministrów swoje stanowisko wobec projektowanego Funduszu. Moment zapewne ostatni, gdyż 6 marca Komitet Stały Rady Ministrów rozpatrzy założenia do projektu ustawy o Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym. Pierwotnie miał on podjąć ostateczną decyzję, co do „być albo nie być” TFG 20 lutego. Jednak na wniosek Ministerstwa Sportu i Turystyki datę tą przesunięto. Jak uzasadniał resort turystyki, chciał on dać więcej czasu członkom Komitetu na zapoznanie się z materiałami stanowiącymi odpowiedź na jego wcześniejsze zarzuty. (...) AO
>> Więcej przeczytasz w najnowszym numerze Wiadomości Turystyczne nr 5 (1-15 stycznia 2014)
2014-03-07 16:29:00
powrót
Dołącz do dyskusji na stronie
»
Bądźmy realistami. Do opracowania nowej ustawy o usługach turystycznych potrzebne są: spójna koncepcja, wiedza, doświadczenie i sprawni legislatorzy. Obecnej kadrze MSiT, po 2 latach dyskusji o TFG, nie udało się nawet zatwierdzić założeń do stosunkowo nieskomplikowanej ustawy!