Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Parlament Europejski przyjął dyrektywę dotyczącą zorganizowanych usług turystycznych

Pakiety usług turystycznych (przelot, hotel, wynajem samochodu, bilety na imprezy) zakupione przez internet za pośrednictwem powiązanych stron internetowych będą objętą ochroną tak jak imprezy turystyczne zakupione w biurach podróży. Wczoraj Parlament Europejski przyjął nową dyrektywę dotyczącą powiązanych usług  turystycznych, zastępując tym samym dyrektywę 90/314 z 1990 r.


„Dzięki tym zmianom w przepisach, prawa podróżujących w Europie zostaną wzmocnione. Nowe metody rezerwacji zostały objęte dyrektywą a turyści otrzymają pełną informację o swoich prawach. Udało się też uwzględnić interesy gospodarcze operatorów, agencji turystycznych i hoteli” – powiedziała Birgit Collin-Langen (PPL, DE), posłanka sprawozdawca w tej sprawie.

Nowa dyrektywa reguluje dwa rodzaje usług turystycznych: pakietowe, obejmujące co najmniej dwa rodzaje usług w ramach wyjazdu zorganizowanego przez biuro podroży oraz „powiązane usługi turystyczne”, czyli łączące usługi, które nabyć można przez powiązane linki na stronie internetowej operatora.

Przyjęcie dyrektywy przez Parlament, po którym musi nastąpić jej implementacja na warunki polskie, powinno przyspieszyć prace nad nową ustawą o usługach turystycznych.


Tekst projektu dyrektywy (wersja wstępna tłumaczenia na j. polski)

2015-10-29 11:30:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter