Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Lasek nowym wiceministrem turystyki

Jak nieoficjalnie dowiedziała się redakcja Wiadomości Turystycznych, Dawid Lasek, obecny wiceprezes Euroregionu Karpackiego, ma być nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Lasek studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim, na wydziale Prawa i Administracji oraz Zarządzania i Komunikacji Społecznej, a także na Uniwersytecie Śląskim, na wydziale Nauk Społecznych. Od 2001 roku związany jest zawodowo z Euroregionem Karpackim, gdzie od 2007 roku pełni funkcję wiceprezesa.

Osoby, które go znają, mówią o nim jako o pasjonacie Karpat, który już wcześniej mocno angażował się turystycznie. – To dobry wybór, Lasek jest najbardziej kompetentną osobą na to stanowisko – mówi nasze źródło, prosząc o zachowanie anonimowości. Lasek jest dobrze zaznajomiony z procedurami związanymi z funduszami unijnymi, a jak mówią osoby związane z polską turystyką, dziś branży potrzeba sprawnego menedżera, który będzie umiał zawalczyć o fundusze dla tego sektora gospodarki.

Na razie nie wiadomo, kiedy pojawi się oficjalna nominacja. Sam zainteresowany nie chce komentować tych informacji, choć ich nie potwierdza, nie zaprzecza im też jednoznacznie. – Obecnie realizuję działania w ramach Euroregionu Karpackiego, które zostały zaplanowane na początku roku – podkreśla Dawid Lasek.

2016-03-04 13:21:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

2016-03-05 10:11 Beata

Życzę powodzenia! Gospodarka turystyczna wymaga świeżego spojrzenia i dość radykalnych posunięć. Szczególnie zwróciłabym uwagę na styl działania POT - tam czas się zatrzymał 10 lat temu, kierownictwo jest całkowicie impregnowane na jakiekolwiek sugestie i uwagi płynące z branży.

2016-03-06 09:45 J.

Nowy minister przychodzi w bardzo trudnym momencie. Na skutek zmian kadrowych oraz wewnętrznych rozgrywek w MSiT i POT, doszło do sytuacji bez precedensu: polska gospodarka turystyczna została bez kierownictwa!!! Wierzę, że Pan Dawid Lasek szybko się z tym upora i będzie mógł się zająć jakąś wizją rozwoju, o czym poprzednicy nawet nie próbowali myśleć.☺

2016-03-07 17:04 z boku

jeszcze jeden aparatczyk PiS

2016-03-17 12:01 C.

Lasek jest bardzo kompetentny. Nieraz był na wczasach, więc na turystyce się zna. A jeszcze podobno lubi jeździć na delegacje. Czyli turystyka biznesowa też u niego ok :)))

2016-04-12 18:07 pytajnik

hej redakcja, co z tym ministrem?

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter