Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Dłuższe weekendy w Chinach mają zwiększyć turystykę krajową

Podczas gdy nasze Ministerstwo Sportu i Turystyki mgliście wypowiada się na temat planów rozwoju turystyki krajowej, Chiny postanowiły przekuć słowa w czyny i w ramach generowania ruchu turystycznego w kraju proponują wydłużenie letnich weekendów do dwóch i pół dnia. W opinii pomysłodawców - Chińskiej Rady Państwowej - pozwoliłoby to na stworzenie korzystnych warunków do tego, by pracujący Chińczycy podnosili statystyki lokalnej turystyki.Z przedłużonych weekendów mieliby skorzystać pracownicy urzędów, przedsiębiorstw państwowych i podmiotów prywatnych. Pomysł jest jedynie sugestią, w gestii pracodawców pozostawałoby więc udzielanie zgody na skracanie tygodnia pracy swoich podwładnych, niemniej w wielu chińskich miastach i prowincjach trwa już kampania mająca przekonać przedsiębiorców do zaimplementowania tego rozwiązania w prowadzonych przez nich firmach.

Pomysł nie wszystkim przypadł do gustu. Krytycznie odbierają go organizacje turystyczne, przewidując, że z opcji wydłużonego weekendu skorzysta w rzeczywistości niewielu pracowników, m. in. dlatego że jest on jedynie sugestią do której pracodawca może, ale nie musi się dostosować i wydłużonych będzie tylko kilka weekendów w roku, nie wszystkie.

Mimo głosów krytycznych ze strony branży, władze wierzą, że propozycja spotka się z pozytywnym przyjęciem i już w najbliższym sezonie letnim będzie można obserwować wzmożony ruch turystyczny wewnątrz kraju. MO

2016-03-13 07:40:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter