Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


W Parlamencie powstał zespół ds. turystyki

Członkami parlamentarnego zespołu ds. turystyki zostali posłowie i senatorowie zainteresowani problematyką tej gałęzi gospodarki w Polsce.


Inicjatorem powołania nowego ciała był Adam Lipiński, sekretarz stanu ds. parlamentarnych w Kancelarii Premiera. Nowa instytucja ma mieć charakter niepolityczny, na razie w jej skład weszło 20 posłów i 2 senatorów. Przewodniczącym został poseł PiS ze Śląska Piotr Pyzik. – Polska turystyka potrzebuje mocniejszego głosu wsparcia w Parlamencie – podkreśla przewodniczący Piotr Pyzik, przypominając, że turystyka stanowi 6 proc. PKB naszego kraju.

Celem nowo powołanego zespołu jest szeroko rozumiane wsparcie sektora turystyki.  – Jestem parlamentarzystą z okręgu jeleniogórsko-legnickiego i dobrze wiem jak ważną rolę odgrywa turystyka dla gospodarki całego regionu – mówi inicjator poseł Adam Lipiński. Podczas kolejnych posiedzeń zespołu, z których najbliższy został zaplanowany na maj tego roku, parlamentarzyści zapoznają się ze stanem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, funkcjonowaniem Polskiej Organizacji Turystycznej oraz planami promocji turystycznej Polski w 2016 roku.

Zgodnie z deklaracjami, będą wspierać korzystne regulacje w zakresie turystyki, monitorować warunki prowadzenia działalności gospodarczej w obrębie tej dziedziny, a także inicjować i wspierać działania na rzecz promocji walorów turystycznych naszego kraju. MG

W skład Zespołu weszli posłowie i senatorowie PIS:

Piotr Pyzik – przewodniczący

Iwona Arent

Agata Borowiec

Michał Cieślak

Jacek Falfus

Grzegorz Janik

Lech Kołakowski

Małgorzata Kopiczko

Leonard Krasulski

Józef Leśniak

Joanna Lichocka

Adam Lipiński

Tomasz Ławniczak

Jerzy Małecki

Grzegorz Matusiak

Krzysztof Mróz

Dariusz Piontkowski

Bogdan Rzońca

Jarosław Szlachetka

Ewa Tomaszewska

Artur Zasada

Sławomir Zawiślak


2016-03-22 08:51:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

2016-03-23 09:02 Basia

W skład tego rzekomo niepolitycznego zespołu wchodzą tylko i wyłącznie parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości... Dobra zmiana???

2016-03-23 10:41 Irena

To pytanie do parlamentarzystów innych opcji dlaczego sie nie zapisali. Uczestnictwo w pracach zespołów parlamentarnych jest dobrowolne.

2016-03-23 11:30 Andrzej

Bardzo dobrze. Mam nadzieję, że posłowie zajmą się bezpieczeństwem polskich turystów!

2016-03-24 01:48 Rafał

Pewnie w d...e byli i g...o widzieli...

2016-03-24 08:53 samorządowiec

Pewnie nie bez powodu posłowie z innych ugrupowań woleli trzymać się z daleka od tego PiS-owskiego zespołu. Obawiam się upolitycznienia POT-u i przekształcenia tej instytucji w narzędzie partyjnej propagandy!

2016-03-24 15:43 JustynaROT

POT upolityczniony to jest teraz. Dominują ludzie zatrudnieni z polecenia posłów PO i PSL. No i oczywiście stara, komunistyczna gwardia. Zmiany są konieczne!

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter