Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


artykuł sponsorowany
Praktyczne aspekty stosowania podatku VAT w branży turystycznej

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach, Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski, Małopolski Instytut Studiów Podatkowych oraz Polska Izba Turystyki zapraszają do udziału w I ogólnopolskiej konferencji naukowej: „Podatek VAT w branży turystycznej”. Konferencja odbędzie się 20 kwietnia 2016 w Katowicach.

Celem konferencji jest stworzenie możliwości wymiany poglądów pomiędzy podmiotami działającymi w branży turystycznej oraz specjalistami z zakresu prawa turystycznego i prawa podatkowego. Chodzi o zwrócenie uwagi na problemy, które pojawiają się w praktyce stosowania przepisów obowiązujących branżę turystyczną oraz wskazanie na proponowane kierunki zmian i odniesienie się do aktualnie prezentowanych projektów nowych aktów prawnych.

W trakcie konferencji wygłoszone zostaną prezentacje poświęcone rozliczeniom podatku VAT w branży turystycznej. Jako przedmiot wystąpień proponowane są takie zagadnienia jak:

  • zakres stosowania procedury VAT marża,
  • opodatkowanie turystyki biznesowej, edukacyjnej i zdrowotnej,
  • zagadnienie opodatkowania usług gastronomicznych i hotelarskich (stawka VAT, odliczenie podatku przy zakupie ww. usług),
  • VAT w pośrednictwie w zakresie świadczenia usług turystyki,
  • najczęściej występujące problemy w rozliczenia podatku VAT.

Uwzględniając tematykę wystąpień, do udziału w konferencji zapraszamy przede wszystkim przedstawicieli firm działających w branży turystycznej, biur podróży, podmiotów działających na rynku usług hotelarskich i gastronomicznych, agentów turystycznych. Przekazywane treści będą także istotne dla podmiotów działających na rynku usług prawnych i księgowych, które w swojej praktyce podejmują współpracę z branżą turystyczną.

Szczegóły dotyczące wydarzenia oraz system rejestracji Uczestników znajdują się na stronie internetowej: http://www.gwsh.pl/vat-w-turystyce/

2016-03-23 12:32:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter