Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


artykuł sponsorowany

Tu w każdej sekundzie coś się będzie działo!

2 kwietnia rusza FREE TIME FESTIWAL - multidyscyplinarny  bank pomysłów, jak twórczo i przyjemnie spędzać czas wolny. Projekt adresowany jest do rodzin z dziećmi, a także osób poszukujących wyzwań, preferujących nowoczesny, aktywny i zdrowy styl życia. W trzech halach wystawienniczych i na terenach zewnętrznych na zwiedzających czekać będzie masa atrakcji i konkursów. Rok temu imprezę odwiedziło 13.000 osób!

FREE TIME FESTIWAL to:

 • FESTIWAL TURYSTYKI I CZASU WOLNEGO – hala B

Strefa Turystyki, Strefa Sportu i Aktywnego Stylu Życia, Kajak Expo, Strefa Nauki i Kultury

 • BIKE FESTIWAL – hala A
 • FESTIWAL OGRODÓW – hala C
 • FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW – parking AMBEREXPO

FESTIWAL TURYSTYKI I CZASU WOLNEGO - STREFA TURYSTYKI

To przewodnik po atrakcjach turystycznych Trójmiasta, Pomorza i różnych regionów Polski, a także Europy. Wyjątkowa okazja do poznania nowych, wartych odwiedzenia miejsc. Do podróży zapraszać będą m.in.:

 • Okręg Środkowej Frankonii - region partnerski Festiwalu

Frankonia to średniowieczne miasteczka, wspaniałe krajobrazy, klimat sprzyjający wielosetletniej kulturze winiarstwa, a także jeden z najpopularniejszych na świecie rejonów wspinaczkowych. Wszystkie te walory będzie można odkrywać w czasie Festiwalu na stoisku Okręgu Środkowej Frankonii. Będzie też można skosztować frankońskiego wina, spotkać jego Królową (wybierana dorocznie reprezentantka producentów wina z całego regionu), a także posłuchać tradycyjnej frankońskiej muzyki.    

 • Regiony i miasta

-        kujawsko-pomorskie - Bydgoszcz, Toruń, Włocławek i Grudziądz

-        małopolska - Kraków, Powiat Tarnowski, Powiat Suski (Podbabiogórze)

-        pomorskie - Kaszuby, Gdańsk, Sopot i Pruszcz Gdański

-        Dolny Śląsk – zwiedzać będzie można już na targach, co prawda w wirtualnej rzeczywistości, w wygodnym fotelu, za pomocą specjalnych okularów. Będzie można polecieć szybowcem, spłynąć pontonem, zrelaksować się nad stawami. Spragnieni zagadek i tajemnic  w specjalnym pokoju  Ski Raft Folwark Szyfrów, w tajemniczej, powojennej scenerii, będą mogli odnaleźć zrabowane podczas II wojny Światowej złoto Dolnego Śląska. Ale aby je (a także drogę do wyjścia) odnaleźć trzeba będzie rozwiązać szereg zagadek i zadań. O odpowiednią atmosferę muzyczną zadbają dolnośląscy artyści: Me, Myself and I, natomiast o doskonały smak, kulinarny artysta - Zbigniew Koźlik, szef kuchni we wrocławskim Hotelu Park Plaza. Do odwiedzin zapraszać będzie Gmina Walim – kraina sowiogórskich tajemnic

-        Powiat  Lidzbarski  /gmina Lidzbark, Orneta, Lubomino, Termy Warmińskie, Szlak Green Wello/

-        Piotrków Trybunalski - Miasto Piwowarów, w którym znajduje się Centrum Edukacji Browarniczej,  Browar do Góry Nogami,  Łaźnie Piwne i  turystyczny Szlak Piwowarski. Na stoisku Piotrkowa będzie można degustować napój bezalkoholowy na bazie chmielu: Jałowiec.

-        Częstochowa

-        Groningen / Holandia -  Partner Gdańskiej Organizacji Turystycznej podczas Festiwalu

Groningen to znakomite muzea, średniowieczne zabytki, urokliwe uliczki nad kanałami, tysiące rowerów na ulicach i „Trzy siostry”-  największy pub w Europie.

 • Lasy Państwowe

oferta turystyczna i edukacyjna dla miłośników leśnych wędrówek trasami pieszymi, rowerowymi, konnymi, ścieżkami edukacyjnymi. Na stoisku będzie można skorzystać z fachowej wiedzy leśników oraz zakupić publikacje nieosiągalne w powszechnej sprzedaży: płyty do rozpoznawania głosów ptaków, filmy, audiobooki, książki przyrodnicze, w tym kultowe książki Włodzimierza Puchalskiego z tzw. „Zielonej serii”, wznowione w formie albumów fotograficznych ze słuchowiskami na płytach CD.

 • a także stowarzyszenia, izby i organizacje, firmy turystyczne.

FESTIWAL TURYSTYKI I CZASU WOLNEGO - STREFA SPORTU I AKTYWNEGO STYLU ŻYCIA 

To  propozycja dla aktywnych. Tu będzie można zapoznać się z ofertą obiektów i klubów sportowych,  spotkać organizatorów imprez sportowych i rekreacyjnych, skorzystać z rad dietetyka i trenera.

W strefie aktywności bardzo aktywni będą:

 • MOSiR GDAŃSK – promocja biegania i aktywnego stylu życia. Każdy, kto przyjdzie na stoisko 2. PZU Gdańsk  Maratonu, przebiegnie 1 km w jak najkrótszym czasie, ma szansę wygrać jeden z 8 pakietów startowych. W strefie MOSiR-u będzie też kawałek gdańskiej plaży, żeby się zrelaksować, i żeby sprawdzić swoje siły w konkursach i  sportach plażowych.

Ponad to prezentacja tradycyjnego żeglarstwa i szkolenia młodzieży realizowanego na pokładzie flagowej jednostki Miasta Gdańska STS Generał Zaruski. Dla rodzin z dziećmi – możliwość udziału w „Olimpiadzie żeglarskiej”, obejmującej sześć dyscyplin. W specjalnie zaaranżowanej strefie żeglarskiej Marina Gdańsk będzie promowała miejskie przystanie jachtowe – wyróżnione certyfikatem Błękitnej Flagi, Program Ożywienia Dróg Wodnych,  wypożyczalnię sprzętu wodnego - kajaków i rowerów wodnych, stand up paddle (SUP),  a także wydarzania i imprezy żeglarskie.                   

 • MRKS GDAŃSK – promocja kajakarstwa i smoczych łodzi, treningi na  ergonometrach kajakowych, promocja łucznictwa (7 metrowy bezpieczny tor łuczniczy, pokazy w wykonaniu mistrzów Polski – Kaliny Garnik i Karola Grzymskiego), stół do tenisa stołowego - treningi pokazowe, gra                                      z  zawodnikami, nauka serwowania i odbioru, turnieje tenisa stołowego
 • STADION ENERGA GDAŃSK i LECHIA GDAŃSK  - gra w piłkarzyki, PlayStation + gra FIFA, konkursy z nagrodami

AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU W GDAŃSKU - pokazy karate tradycyjnego, treningu funkcjonalnego, zajęcia fitness oraz zdrowy kręgosłup, trening na trenażerach rowerowych, a także możliwość skorzystania z masażu.

 • AZS CENTRALNY OŚRODEK SPORTU AKADEMICKIEGO - analiza składu masy ciała i kroku biegowego,  dla dzieci: animacje na łódce Optimist i kajaku  oraz kącik zabaw z malowaniem twarzy
 • STOWARZYSZENIE TREFL POMORZE / Lotos Trefl Gdańsk, PGE Atom Trefl Sopot, Trefl Sopot/ - atrakcje dla dzieci - kosz do koszykówki, mini-siatka do siatkówki, zabawy w gry planszowe i  puzzle
 • STW BAŁTYK GDYNIA - bieg na orientację w hali - zabawa dla uczestników targów
 • PARK TRAMPOLIN - pokazy akrobacji w wykonaniu trenerów, nauka wykonywania salta, konkursy z super nagrodami
 •  10. ŚWIATOWE IGRZYSKA SPORTOWE - The World Games największa impreza sportowa w Polsce w 2017 roku. Wydarzenie, w którym w 31 dyscyplinach rywalizować będzie ponad 3 500 tysiąca sportowców ze 100 krajów
 • AKADEMII BIEGANIA W GRUDZIĄDZU – prezentacja oryginalnej belką, na której Bronisław Malinowski (złoty olimpijczyk z Moskwy 1980 w biegu na 3000 z przeszkodami) trenował biegi z przeszkodami
 • AUTODROM POMORZE Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy – symulator zderzeń
 • ZAPISZ SIĘ JUŻ DZISIAJ!

W czasie Festiwalu będzie można zapisać się na imprezy biegowe, rowerowe, triathlonowe oraz kajakowe (2. PZU Maraton Gdańsk, AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk, Ogólnopolski Maraton Rowerowy Kaszebe Runda, XIV Ogólnopolski Cross Kajakowy o Błękitną Wstęgę Jezior Raduńskich)

 • KAJAK EXPO

W specjalnie przygotowanym na hali basenie odbywać się będą szkolenia, zawody oraz pokazy ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy. Grupa  Umpa Umpa Tribe of The Polsih Freestyle Paddlers  zaprezentuje freestyle kajakowy - dyscyplinę kajakarstwa górskiego, w której zawodnicy wykonują widowiskowe ewolucje, jak salto czy powietrzna śruba. Prezentacja cyklu zawodów Polish Kayak Games 2016 w niezwykłej oprawie muzycznej  trójmiejskich DJ dopingujących w pokazach                   i ewolucjach czołówkę polskich freestylowych kajakarzy. Ponadto najnowsze trendy w sprzęcie kajakowym, filmy z wypraw, konkursy oraz instruktorzy zachęcający do pierwszych prób kajakowych w basenie.

FESTIWAL TURYSTYKI I CZASU WOLNEGO - STREFA KULTURY I NAUKI

Przegląd wydarzeń artystycznych i prezentacja ofert instytucji kultury, muzeów oraz ośrodków popularyzujących naukę. Do odwiedzenia swoich placówek zachęcać będą m.in.

 • Centrum Hewelianum  - premierowa prezentacja mobilnego PLANETARIUM. W nim poznamy konstelacje gwiazd, zobaczymy Wielką oraz Małą Niedźwiedzicę i odkryjemy niejedną tajemnice nocnego nieba i co ważne – jedyna szansa, aby uczestniczyć w seansie bezpłatnie!
 • Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni – na stoisku pokazy eksperymentowania domowego, chemicznego, a także w podróży. Będzie można zobaczyć m.in. lewitujące piłeczki ping-pong, kolorowe mleko, bulgoczącą lawę i opadające helikoptery,
 • Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Muzeum Zamkowe w Malborku, Faktoria z Pruszcza Gdańskiego

PO RAZ PIERWSZY - ŁOWISKO!

Projekt dedykowany pasjonatom wędkowania. Na stoisku Polskiego Związku Wędkarskiego - oddział Gdańsk będzie można zdać egzamin na Kartę Wędkarską. Będzie też można obejrzeć zaprojektowaną m. in. z myślą o wędkarzach ultra lekką, niezatapialną rekreacyjną łódkę wiosłowo-motorową LyteBoat, wyposażoną w unikalny namiot, pozwalający nie tylko wiosłować w czasie deszczu, ale też spać na wodzie! Doskonała również dla amatorów wypoczynku na wodzie i wykorzystywana w ratownictwie.

BIKE FESTIWAL

Wszystko dla fanów dwóch kółek. To impreza promująca zdrowy, rowerowy styl życia, skupiająca producentów, dystrybutorów oraz sklepy i serwisy rowerowe. Odwiedzający będą mieli okazję do zapoznania się z nowościami rynku i bezpośredniego kontaktu z ekspertami branży.

Nie lada gratką będzie możliwość przygotowania roweru do sezonu przez serwisantów na co dzień obsługujących profesjonalnych zawodników! Zainteresowani  kupnem nowego roweru i sprzętu  będą mogli liczyć na bardzo atrakcyjne ceny.

Nowością tegorocznej edycji będą premiery i prezentacje nietypowych pojazdów, takich jak velomobil, rowery poziome, rowery transportowe czy rowerowe kampery oraz spotkania z ich konstruktorami.  

W ramach BIKE Festiwalu odbędzie salon E-MOBILITY EXPO – tu na specjalnie przygotowanym torze testowym, będzie można wypróbować pojazdy elektryczne: rowery, hulajnogi, skutery czy deskorolki.  Firmy motoryzacyjne zaprezentują samochody z napędem elektrycznym i hybrydowym. Festiwalowi towarzyszyć będzie szereg wydarzeń: testy sprzętu, otwarte treningi spinningowe, szkolenia pierwszej pomocy oraz mycia i pielęgnacji rowerów.

Grupa rekonstrukcyjna bohaterów Gwiezdnych Wojen LEGION 501, wspólnie z Salonem GIANT Wrzeszcz rozstrzygnie konkurs na stylizację roweru w klimacie STAR WARS. Główną nagrodą będzie rower GIANT (szczegóły www.facebook.com/GiantZaspa/?fref=ts).

Dla najmłodszych powstanie strefa aktywności oraz miasteczko ruchu drogowego. Rodzice będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą rowerków i dziecięcych przyczepek rowerowych.

Na scenie co godzinę organizowane będą  konkursy, w których będzie można wygrać markowe rowery, stroje rowerowe, kamerki sportowe, okulary, kaski i wiele innych wartościowych nagród.

Gościem Specjalnym BIKE Festiwalu będzie Igor Tracz, wielokrotny Mistrz Świata w wyścigach psich zaprzęgów i bikejoringu, no i oczywiście jego najszybsze na świecie psy!

FESTIWAL OGRODÓW

Impreza dla wielbicieli zieleni i kwiatów, podzielona na kilka stref tematycznych, które mają jeden wspólny mianownik – ogród:

Ogród Inspiracji - przestrzeń, w której stworzony zostanie żywy ogród.

Ogród i Technika - najnowsze pomysły i rozwiązania techniczne.

Ogród i Design - strefa opracowana przy współpracy z najlepszymi pracowniami projektowania ogrodów.

Ogród i Muzyka - strefa relaksu, przy muzyce granej na żywo.

FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW

Mobilność food trucków sprawia, że często trudno nam je „złapać”. Podczas Festiwalu  będzie można spotkać je w jednym miejscu - na parkingu AMBEREXPO. Udział w imprezie zapowiedziało 30 Food Trucków.

FREE TIME FESTIWAL - WSTĘP WOLNY, WIĘCEJ INFORMACJI: www.freetimefestiwal.pl

2 kwietnia / sobota, godz. 10:00-18:00, 3 kwietnia / niedziela, godz. 10:00-17:00

ORGANIZATOR

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA

KONTAKT DLA MEDIÓW:

 • FREE TIME FESTIWAL: Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego, KajakExpo

dyrektor projektu Dorota Solochewicz, d.solochewicz@mtgsa.com.pl, tel.: 601 894 332

 • FREE TIME FESTIWAL: Bike Festival

dyrektor projektu Grzegorz Knapik, grzegorz.knapik@mtgsa.com.pl, tel.: 664 242 950

 • FESTIWAL OGRODÓW
       dyrektor festiwalu Robert Radkiewicz, robert.radkiewicz@feexgroup.com, tel.: 514 010 501

2016-03-24 12:24:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter