Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Wojciech Fedyk prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka wręczył oficjalną nominację na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej dr Wojciechowi Fedykowi. Fedyk zastąpi na tym stanowisku odwołanego w początkach roku Rafała Szmytke.

Fedyk jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego (studia na kierunku geografia regionalna i turystyka ukończone z wyróżnieniem) i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (studia podyplomowe - marketing w turystce i kulturze), ukończył też kilkadziesiąt szkoleń zawodowych w kraju i zagranicą. Ostatnio obronił pracę doktorską uzyskując tytuł doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia na podstawie pracy pt. „Uwarunkowania skuteczności regionalnych organizacji turystycznych w Polsce”.
 
Zawodowo z turystyką związany od 25 lat jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Wrocławskim i AWF we Wrocławiu oraz wykładowca w wyższych szkołach turystyki. W latach 1996-2003 był pracownikiem Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, gdzie pełnił funkcje kierownicze, był odpowiedzialny za realizację i wdrożenie zapisów ustawy o usługach turystycznych, strategię rozwoju turystyki i inwestycje z funduszy UE.

Jako Sekretarz Makroregionu Turystycznego Dolny Śląsk i Opolszczyzna brał aktywny udział w tworzeniu Strategii Rozwoju Turystyki na Dolnym Śląsku i Śląsku Opolskim, a jako ekspert w opiniowaniu Kodeksu Dobrych Praktyk systemu zarządzania i promocji turystyki w Polsce. Doświadczenia w promocji turystycznej i zarządzaniu uzyskał w latach 2005-2010 jako Dyrektor Biura Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, a także Prezes Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych (2009-2011) i Członek Rady Polskiej Organizacji Turystycznej (2009-2012).

Praktykę gospodarczą w turystyce zdobył jako wiceprezes zarządu Dolnośląskiej Grupy Turystycznej sp. z o.o., Lider Grupy Dolny Śląsk-Saksonia w projekcie Tourism Partner Europe Intereg III oraz doradca lub pracownik w kilku projektach dotowanych ze środków UE.

Fedyk jest licencjonowanym pilotem wycieczek, studenckim przewodnikiem sudeckim, informatorem turystycznym I klasy oraz ekspertem w funduszach unijnych I i II stopnia Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Samorządów Województwa Dolnośląskiego i Wielkopolskiego, PARP S.A w funduszach 2007-2013 i 2014-2020: ZPORR, POIG, POWT, Interreg, POIR, POPW, POWER, RPO, a także ekspertem w projekcie Turystyka Wspólna Sprawa 2007-2008 - Komponent dolnośląski. Jest także działaczem społecznym.

– Wojciech Fedyk byłby bardzo dobrym prezesem POT, ponieważ łączy wiedzę teoretyczną z praktyczną, a to w naszej branży rzadko się zdarza – mówi Marek Ciechanowski, prezes Izby Turystyki Rzeczpospolitej Polskiej. – Ma też konkretne pomysły, w jaki sposób powinna być realizowana promocja Polski – dodaje Marek Ciechanowski i podkreśla, że zadaniem dla nowego prezesa Organizacji powinno być położenie nacisku na większe zaangażowanie POIT-ów. Promocja kraju ma sens, kiedy jest połączona z ofertą komercyjną, którą klienci mogą kupić.

Także Jacek Kowalczyk, prezes Świętokrzyskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej jest optymistyczne nastawiony do Wojciecha Fedyka. – Myślę, że Wojciech Fedyk jest dobrym kandydatem na prezesa POT. Posiada doświadczenie w strukturach nam najbliższych, czyli w ROT, jest fachowcem, który zna branżę i jej potrzeby – wymienia Jacek Kowalczyk. Kowalczyk podkreśla, że więcej wsparcia powinny otrzymać Lokalne Organizacje Turystyczne, bo to często właśnie na tym poziomie powstaje konkretny produkt.
Marzena German

2016-03-30 11:44:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

2016-03-30 11:54 Andrzej

Fantastyczna wiadomość. Gratuluję!

2016-03-30 12:40 Radosław Jacek

Fachowiec z wizją. Nie spodziewałem się takiej decyzji, tym bardziej ona cieszy. Panie Wojciechu - serdecznie gratulę!

2016-03-30 14:10 Grzegorz

Wojtku Trzymam kciuki.

2016-03-31 06:53 kolega z Wrocławia

Wojtek, gratuluję i życzę powodzenia. Nie daj się tylko podporządkować Colgate\'owi, który marzy o zarządzaniu z tylnego fotela z Amsterdamu.

2016-03-31 09:05 ROTowka

Powodzenia Panie Wojktu, czas pożegnać starych komunistów z Nowego Jorku, Wiednia, Londynu i Paryża. Trzymamy mocno kciuki.

2016-04-01 08:54 Kirył

Pierwsza dobra zmiana wśród oceanu porażek nowej władzy.

2016-04-01 10:09 też kolega, ale chwilowo z Warszawy

do "kolegi z Wrocławia": walnij się w ten pusty łeb, trollu obrzydliwy, bo wstyd Wrocławiowi przynosisz. I jeśli już, to nie Colgate, tylko Pan Colgate, jak dla ciebie.

2016-04-03 10:07 koleżanka

do obu kolegów:........ realia są takie, że Colgate zamiast w Amsterdamie, siedzi w Polsce i już wskazuje do zwolnienia w POT osoby, których nie lubi. Słyszałam też o kilku propzycjach objęcia ważnych stanowisk, w tym w ZOPOT-ach.

2016-04-03 17:56 Krystian

Fedyk prezesem POT? To jest niezły numer. PiS mnie nieźle zaskoczyło. To znakomity fachowiec. Mało kto wie, że PO zwolniło go ze stanowiska dyrektora DOT w 2010. Teraz pewnie niektórzy pożałują, szczególnie we Wrocławiu. I dobrze.

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter