Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Komisja Europejska: sharing economy to nasza szansa

Kontrowersji wokół przedsiębiorstw aktywnych w sharing economy jest wiele, podobnie jak apeli, kierowanych m.in. do instytucji unijnych. Komisja Europejska opublikowała wytyczne, które mają pomóc państwom członkowskim w zapewnieniu zrównoważonego rozwoju w tym segmencie gospodarki. Konieczność stworzenia środowiska przyjaznego rozwojowi ekonomii współdzielenia dostrzega Jyrki Katainen, wiceprzewodniczący Komisji ds. miejsc pracy, wzrostu, inwestycji i konkurencyjności.


Choć takie firmy, jak Airbnb czy Uber na międzynarodowym rynku usługowym funkcjonują już od wielu lat, nadal budzą kontrowersje w sektorach, w których są aktywne. Organizacje branżowe, wymieńmy tu choćby Greckie Stowarzyszenie Przedsiębiorców Turystycznych SETE, żądają wprowadzenia regulacji, które wyrównają szanse tradycyjnych gestorów bazy noclegowej i właścicieli obiektów wynajmowanych za pośrednictwem takich portali, jak Airbnb.

Ta ostatnia firma, boryka się od pewnego czasu z problemami natury prawnej w miastach, w których chce być obecna. Przykładowo Berlin jest zdecydowanym przeciwnikiem wakacyjnego udostępniania mieszkań, które według tamtejszego ratusza powinny być przeznaczone na wynajem długoterminowy. 

– Konkurencyjna gospodarka europejska wymaga innowacji w obszarze produktów i usług. Kolejny sukces Europy mógłby być wynikiem właśnie gospodarki dzielenia się. Naszym zadaniem jest wypracowanie otoczenia regulacyjnego umożliwiającego rozwój nowych modeli działalności, przy jednoczesnej ochronie konsumentów i zapewnieniu sprawiedliwego opodatkowania i warunków zatrudnienia – mówi Jyrki Katainen.

Pełny tekst artykułu w numerze 13 Wiadomości Turystycznych.

Zapraszamy do lektury!

2016-09-26 08:57:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

2016-10-18 13:16 Max

Wielokrotnie już wykazywałem że od ubera czy taryfy bardziej opłaca się wynajem długoterminowy. Prosty przykład leasetake.pl auto do podroży po mieście za kilka stówek miesięcznie. Tyle co 8 kursów taksówką czy uberem.

2016-10-29 11:03 Agrafka

Wypatrzyłam na stronie leasetake, że można mieć nowy samochód już za 300-400zł. To niesamowicie tanio. Czy tam nie ma żadnego haczyka? Nie chce mi się wierzyć, że ceny są tak niskie!

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter