ANALIZY
Pracownicy turystyki - zestresowani i niepewni jutra
Firma WorkAdvisor przeprowadziła w maju badania dotyczące wpływu koronawirusa na nastroje pracowników brytyjskiej branży turystycznej. Wynika z nich m.in., że więcej niż 1/3 badanych rozważa odejście z turystyki w związku z kryzysem wywołanym przez wirus. Ponad połowa (57 proc.) przyznaje, że pandemia odbiła się na ich zdrowiu psychicznym, a 11 proc. że negatywny wpływ na samopoczucie był znaczący.
Za główne przyczyny pogorszenia nastrojów uznano stres i niepewność związane z przyszłością, rozproszenie i dezorganizację w pracy wywoływane przez konieczność uczestniczenia w wideokonferencjach, także przepracowanie wynikające z wydłużenia godzin pracy. Do tego należy nałożyć obawy związane z zachowaniem bezpieczeństwa. 3/4 badanych poinformowało, że ma obawy związane z powrotem do pracy w biurze (u 11 proc. te obawy są bardzo duże), a 68 proc. wierzy, że w przyszłości będzie pracować zdalnie.
Źródłem stresu są też zachowania samych klientów-turystów, a w konsekwencji kondycja turystyki. 11 proc. respondentów uważa, że Brytyjczycy nie pojadą na zagraniczne wakacje w najbliższych 12 miesiącach. To skłania 4 proc. ankietowanych do refleksji, że branża turystyczna może się już nie podnieść z kryzysu, 54 proc. wierzy, że sektor "zregeneruje się częściowo", a 36 proc., że regeneracja będzie pełna.
Badanie przeprowadzono w maju, kiedy to 7 proc. respondentów zostało zwolnionych. MO
2020-06-09 10:02:00
powrót
Dołącz do dyskusji na stronie
»