Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


STUDY TOUR
Dziennikarze zwiedzali Opolszczyznę

Przeprowadzona w początkach sierpnia podróż studyjna była piątą i ostatnią wizytą organizowaną przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną w ramach projektu „Dziedzictwo Kulturowe i Przyrodnicze Dla Rozwoju Pogranicza Polsko- Czeskiego 'Wspólne Dziedzictwo'”.

Pięciu dziennikarzy podróżniczo-turystycznych i jeden reprezentant biura podróży wzięli udział w 3-dniowej podróży studyjnej po Opolszczyźnie.

Program wizyty był bogaty. Pobyt w województwie opolskim uczestnicy rozpoczęli w stolicy regionu. Podczas spaceru ulicami miasta mieli okazję zobaczyć m.in. Filharmonię Opolską, Plac Wolności z pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego ,,Opolska Nike”, zawitali też do jednego z najczęściej fotografowanych miejsc w mieście, na Wzgórze Uniwersyteckie, oraz na Wyspę Pasiekę, gdzie mieści się jeden z najstarszych zabytków architektury obronnej w Polsce - Wieża Piastowska, także Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i Amfiteatr Tysiąclecia.

Następnego dnia grupa udała się do Prudnika, by tam zwiedzić m.in. wieżę widokową położoną na Koziej Górze, Sanktuarium Św. Józefa w Prudniku Lesie, w którym w latach 1954-1955 był internowany Kardynał Stefan Wyszyński, Kościół Parafialny Św. Michał Archanioła, prudnicki rynek, najstarszą wieżę zamkową na Górnym Śląsku - Wieżę Woka, oraz willę Hermanna Fränkla (dziś siedziba Prudnickiego Ośrodka Kultury). Tego dnia uczestnicy mieli też okazję gościć w czeskim Jeseniku, gdzie zwiedzali uzdrowisko Vincenza Priessnitza szczycące się najczystszym powietrzem w całej kontynentalnej Europie. Goście odbyli spacer po parku zdrojowym i Parku Balneologicznym.

Trzeci dzień rozpoczął się wizytą w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach, a zakończył w uznawanym za jeden z najpiękniejszych w kraju Zamku Książęcym Niemodlin. Tu poza zwiedzaniem obiektu goście uczestniczyli w lunchu serwowanym w podziemiach zamkowych, w czasie którego mieli okazję skosztować m.in. faworków ze słynnego karpia niemodlińskiego. MO, Alicja Mroczek, foto OROT

2020-08-11 13:08:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter