RZĄDOWE PROGRAMY WSPARCIA
Rząd obiecuje pomoc dla gmin turystycznych

W związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią koronawirusa mocno ucierpią także gminy turystyczne. Premier Morawiecki obiecuje im pomoc o łącznej wartości sięgającej 1 mld zł.
Mateusz Morawiecki zapowiedział na konferencji prasowej, że rząd przedstawi w najbliższych dniach szczegółowe programy pomocowe dla gmin i powiatów. Z powodu ograniczeń podróżowania wielu turystów w tym sezonie zimowym nie wybierze się na wypoczynek w góry, a to przekłada się na duże straty. Rząd ma wspomóc samorządy – jak wyjaśnia premier, pomoc ma mieć charakter regionalny, a nie stricte branżowy, bo chodzi o to, by objąć nią także tych przedsiębiorców, którzy zazwyczaj korzystają z ruchu turystycznego, a którzy w innej sytuacji nie otrzymaliby wsparcia.
Szef rządu nie wskazał konkretnych rozwiązań, powiedział jedynie, że niektóre narzędzia muszą być jeszcze zaakceptowane przez Brukselę. Dodał też, że rozmawiał już z ministrem finansów, by tak konstruować zapisy pozabudżetowe, aby można było emitować instrumenty pozwalające na udzielenie wspomnianej pomocy. MG
2020-12-23 13:28:00
powrót
Dołącz do dyskusji na stronie
»