Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Ministerstwo planuje zmiany w POT, ale o gwarancjach milczy

Po miesiącach oczekiwań ministerstwo przedstawiło okrojone plany działań na bieżący rok. MSiT z początkiem maja opublikowało plan legislacyjny na 2010 r.Plan prac na obecny rok pojawił się dopiero po pięciu miesiącach. Głównym aktem prawnym, nad którym pracuje resort, są zmiany do rozporządzenia MSiT w sprawie nadania statutu POT.

Możemy się spodziewać, że zmieni się struktura organizacji m.in. powstanie Biuro Zarządzania Projektem „Promujmy Polskę razem”. Planowane jest też opracowanie założenia do ustawy o szlakach turystycznych.

Dziwić może fakt, że w tyn roku ministerstwo nie uwzględnia powstania nowego rozporządzenia określającego minimalną sumę gwarancji, które będzie musiało zostać wydane po wejściu w życie nowelizacji ustawy o usługach turystycznych. Brak także rozporządzenia, które ma określać wiążące wzory formularzy umowy gwarancji bankowej, umowy gwarancji ubezpieczeniowej oraz umowy ubezpieczenia na rzecz klienta. Może to jednak oznaczać, że ministerstwo planuje wydać te rozporządzenia dopiero z początkiem przyszłego roku. JT

2010-06-28 11:43:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter