Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

ITB- bilety, transport, godziny otwarcia

ITB 2011 krok po kroku. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje, które pomogą zaplanować udział w berlińskim wydarzeniu


Przed targami...
Termin i godziny otwarcia
9-13 marca 2011 r. (środa – niedziela), godz. 10-18
Dni branżowe: 9-13 marca 2011 r.
Dni otwarte dla wszystkich: 12-13 marca 2011 r. 

Zakup i ceny biletów
Wejściówka dla wystawcy 46,00 euro
•Wstęp na konferencję PhoCusWright@ITB (9 marca) wliczony w cenę biletu dla profesjonalistów (ważny 9 marca) oraz wejściówki dla wystawcy inclusive
•Dzieci do 14. roku życia w towarzystwie dwóch osób dorosłych mają wstęp bezpłatny.
•W sklepie online ITB można zapłacić za wejściówkę kartą kredytową
i wydrukować bilet samodzielnie.
•Nie jest wymagana żadna legitymacja ani inne dokumenty, by kupić bilet dla profesjonalisty. Jest on wystawiany na konkretną osobę i nie można go przekazywać dalej. Wejściówkę kupuje się poprzez rejestrację na stronie internetowej targów ITB (www.itb-berlin.de), przed rozpoczęciem targów także za pośrednictwem poczty, faksu lub Messe Berlin Capital Center. Bilety sprzedawane są w kasach w każdym dniu targów. Istnieje możliwość wymiany papierowego biletu na plastikowy w punkcie rejestracji profesjonalistów (w ICC oraz przy głównym wejściu od strony południowej).
Całodzienny bilet ważny 12 lub 13 marca w godz. 10-18 14,50 euro
Całodzienny bilet kupiony online ważny 12 lub 13 marca
w godz. 10-18 (do kupienia tylko przed rozpoczęciem targów) 12,00 euro
Całodzienny bilet dla uczniów i studentów ważny
12 lub 13 marca w godz. 10-18 8,00 euro
Bilet last minute (13 marca w godz. 14-18) 8,00 euro
Bilet dla profesjonalistów ważny przez wszystkie dni targowe 46,00 euro
Bilet całodzienny dla profesjonalistów 30,00 euro
Bilet dla sprzedawcy
(dla osób z IATA/IATAN IDCard do kupienia w kasach w dniu wejścia) 30,00 euro
Rejestracja i zakup biletów: www.itb-berlin.de/eintrittskarten. 

Dojazd na targi
•Lotnisko Berlin-Tegel – Targi/Międzynarodowe Centrum Kongresowe (ICC Berlin). Autobusem X9 (Express) lub 109 w kierunku Zoologischer Garten do przystanku Dworzec S‑Bahn Jungfernheide, następnie należy się przesiąść na S-Bahn S 42 (Ringbahn) w kierunku Westend do przystanku Targi Północ/Międzynarodowe Centrum Kongresowe (Messe Nord/ICC).
• Z dworców kolejowych: Z dworców Zoologischer Garten, Charlottenburg, Ostbahnhof i Lichtenberg – Targi/Międzynarodowe Centrum Kongresowe (ICC Berlin) S3, S5, S75 w kierunku Westkreuz/Olympiastadion/Spandau do przystanku Westkreuz lub Targi Południe (Messe Süd).
• Samochodem: Znaki kierujące na targi opisane są Messegelände.
Zjazd z autostrady A10 (Berliner Ring) w kierunku: Nuthetal, Oranienburg, Schönefelder Kreuz i Pankow, prowadzi bezpośrednio na autostrady A111, A115 (Avus) i A100 do Wieży Radiowej (Funkturm), zjazd Targi (Messegelände).
Dojazd do Berlina z Polski
Do Berlina dolecieć można z Warszawy (LOT) i Krakowa (AirBerlin).
Bezpośrednie pociągi do Berlina kursują z Warszawy, Krakowa, Katowic, Opola, Wrocławia, Zabrza, Gliwic, Szczecina, Poznania, z pozostałych miast z przesiadkami. 

Poruszanie się po Berlinie.
Transport publiczny w Berlinie jest dobrze zorganizowany, autobusem, kolejką naziemną czy metrem można dotrzeć praktycznie wszędzie. Miasto zostało podzielone na trzy strefy, a poruszanie się po nich objęte jest innymi stawkami. Istnieje możliwość zakupu karty turystycznej Berlin City TourCard ważnej przez
48 lub 72 godziny, która obejmuje różne strefy:
48 godzin 72 godziny
Karta na strefy A i B 15,90 euro 21,90 euro
Karta na strefy A, B i C 17,90 euro 23,90 euro
Więcej informacji: www.bvg.de.

Na targach… 

Poruszanie się po terenie targów
Bezpośrednio na terenie targów znajdują się parkingi dla łącznie 5 tys. samochodów osobowych. Kolejne 5 tys. miejsc parkingowych znaleźć można przy położonym niedaleko Stadionie Olimpijskim, skąd można dojechać na targi bezpłatnym busem.
Teren Targów Berlińskich rozpościera się na dużej powierzchni, a kompleks składa się m.in. z 26 hal wystawowych rozmieszczonych na kilku piętrach, Międzynarodowego Centrum Kongresowego, Wieży Radiowej i Ogrodu Letniego. Główne wejście południowe (Eingang Süd) znajduje się od strony ulicy Jaffe (Jaffestrasse) oraz parkingów P14 i P18. Hale ponumerowane są cyframi arabskimi, przy których znajdują się dodatkowe cyfry oznaczające piętro (np. 5.2 oznacza halę nr 5 znajdującą się na drugim piętrze). Stoisko Polskiej Organizacji Turystycznej znajduje się przy Wieży Radiowej w hali 15.1.
W tym roku poza podziałem geograficznym wystawców (kontynenty, grupy krajów) organizatorzy wprowadzili także porządek tematyczny.
Po terenie targów można poruszać się, korzystając z lokalnych busików, które rozwożą gości między poszczególnymi halami. Przystanki znajdują się przy wejściu od strony północnej (Eingang Nord), od strony wschodniej (Eingang Ost), przy wejściu do Międzynarodowego Centrum Kongresowego (ICC). 

Zaplanuj swój targowy dzień
Za pośrednictwem funkcji Virtual Market dostępnej na stronie internetowej Targów Berlińskich w łatwy sposób można zaplanować swój dzień. Wystarczy wyświetlić listę interesujących nas wystawców (według nazw, rodzaju oferty, rynków zbytu),
a następnie kliknąć na znajdującą się przy każdym z nich gwiazdkę. Tak przygotowaną listę można wydrukować wraz z planem targów i na jej podstawie optymalnie zorganizować czas swojej wizyty. By skorzystać z planera, nie trzeba się rejestrować. Dzięki temu samemu narzędziu można umówić się na spotkania z wybranymi wystawcami. 

Gdzie zjeść?
Restauracje i bary z przekąskami znajdują się na terenie hal wystawowych, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz w Wieży Radiowej. Szczegółowe informacje na ten temat będą dostępne na stronie internetowej targów od lutego.
Jeśli palisz...
Pamiętaj, że na terenie Targów Berlińskich obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu. Organizatorzy wyznaczają specjalne strefy, w których można zapalić papierosa. 

Kongres na targach ITB
Berlińskie targi turystyczne ITB to także wiele imprez towarzyszących, wśród których jednym z ważniejszych wydarzeń jest Kongres ITB. Został on pomyślany jako think tank dla przemysłu turystycznego. Osoby, które zakupią bilet dla profesjonalistów (za 30 euro lub 46 euro), mogą wejść na Kongres ITB bezpłatnie. Odbędzie się on w dniach 9-11 marca i będzie podzielony na sześć segmentów tematycznych.
Szczegółowe informacje na temat wszystkich spotkań, paneli dyskusyjnych oraz forów poświęconych wymienionej tematyce znajdują się na stronie www.itb-berlin.de w sekcji ITB Kongres. 

\"\"

2011-03-07 08:04:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»



Newsletter

»

Zamów newsletter