Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Niemcy znów jeżdżą, by uczyć się językówMimo pandemii koronawirusa niemieccy specjaliści od wyjazdów językowych zdołali osiągnąć w zeszłym roku wyniki lepsze niż przed pandemią.

Przychody ze sprzedaży wyjazdów językowych wzrosły średnio o 11,3 proc., a liczba uczestników o 3,5 proc. Tak wynika z sondażu Stowarzyszenia Niemieckich Szkół Językowych i Touroperatorów (FDSV), w którym udział wzięło 17 organizatorów. FDSV szacuje, że obecnie w Niemczech działa ponad 60 firm tego typu, a ich łączna liczba klientów to około 100 tys. osób.

Zdecydowana większość, bo około 70 proc. podróżnych wyjeżdża, by uczyć się języka angielskiego. W grupie klientów dorosłych na drugim miejscu znalazł się hiszpański (28 proc.), na trzecim francuski (12 proc.), a na czwartym włoski (6 proc.). Wśród podróżnych w wieku szkolnym najważniejszym językiem jest także angielski (82 proc.), a dalej hiszpański (10 proc.) i francuski (7 proc.).

Podróżni najczęściej wyjeżdżają do Wielkiej Brytanii (35 proc.) - w grupie młodzieży kraj ten wybierany jest jest przez prawie 50 proc. osób, wśród dorosłych odsetek ten wynosi 12 proc. Na drugim miejscu znalazła się Malta. MG

2023-05-09 07:38:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter