Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Rekordowy sezon zimowy w Stanach Zjednoczonych


Operujące na terenie Stanów Zjednoczonych Krajowe Stowarzyszenie Terenów Narciarskich podało dane o sezonie zimowym w tym kraju. Łączna liczba odwiedzin w amerykańskich ośrodkach narciarskich w sezonie 2022/2023 wyniosła 64,7 mln, co stanowi wzrost o 6,6 proc. w porównaniu z poprzednim sezonem. Liczba ta jest wstępna, bowiem nie wszystkie ośrodki zamknęły sezon. Kilka zdecydowało o jego przedłużeniu.

Stowarzyszenie wyróżnia w Stanach Zjednoczonych sześć regionów narciarskich. Dwa z nich odnotowały rekordowe liczby turystów. Mowa o regionie Gór Skalistych, który gościł w mijającym sezonie 27,9 mln narciarzy, oraz regionie Pacyfik północno-zachodni z 4,5 mln odwiedzających. W kolejnych dwóch również odnotowano wzrosty, zaś ostatnie dwa: regiony południowo-wschodni i środkowo-zachodni odnotowały niewielkie spadki liczby wizyt narciarzy w porównaniu z latami 2021 - 2022.

Dobry sezon to wynik m.in. dobrych warunków narciarskich. Średnie opady śniegu były w tym roku wyższe niż 10 średnia, co przełożyło się na wydłużenie średniej długości sezonu o 6 dni, do 116 dni. MO, foto www.allrockymountain.com

2023-05-15 10:05:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter