Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Ludzie nadal chętnie inwestują
w doświadczanieNa świecie w dalszym ciągu można zaobserwować, że na atrakcje, które pozwalają czegoś doświadczyć, ludzie chętnie wydają pieniądze. Mają je, bo ograniczają wydatki na rzeczy.

Z analizy trendów turystycznych na 2023 rok przeprowadzonej przez Mastercard Economics Institute wynika, że w dalszym ciągu turyści szukają czegoś, co zapewni im wyjątkowe przeżycia. Prawdopodobnie między innymi pod wpływem mediów społecznościowych chętniej niż przed laty wybierają się do mniej znanych miejsc, by móc zanurzyć się w lokalnej kulturze. Według stanu na marzec tego roku globalnie wydatki na atrakcje wzrosły wobec 2019 roku o 65 proc., podczas gdy na rzeczy o 12 proc.

Mastercard podkreśla, że tam gdzie ograniczenia wynikające z pandemii zostały zniesione, widać to szczególnie mocno, ale sytuacja może nieco się zmienić w związku z otwarciem się na podróże zagraniczne rynku chińskiego. Goście z Państwa Środka znani są ze swojego zamiłowania do kupowania rzeczy luksusowych, kiedy wrócą do tradycyjnie przez siebie odwiedzanych krajów, wydatki na dobra z najwyższej półki mogą się zwiększyć. MG

2023-05-16 07:02:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter