Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Mauritius liczy na dobrze ponad milion gościW tym roku na Mauritius może przylecieć nawet 1,3 miliona gości, co odpowiadałoby 90-95 procentom wartości zanotowanych przed pandemią. W zeszłym roku liczba podróżnych była na poziomie 72,09 proc. 2019 roku.

Z raportu Swan Securities, na który powołuje się portal Tourism Review, wynika, że w tym roku Mauritius może pozyskać więcej gości dzięki pojawieniu się nowych rynków źródłowych takich jak kraje Bliskiego Wschodu. Optymizm trzeba jednak hamować, bo turyści z Azji dopiero powoli zaczynają się pojawiać, branży brakuje też pracowników. Problemem może być również niewystarczająca liczba łóżek hotelowych.

Szacunki przeprowadzone przez firmę opierają się na trzech filarach. Pierwszy to przewidywania Światowej Organizacji Turystyki, która twierdzi, że w tym roku ruch powróci w skali globalnej do 85 proc. wartości sprzed pandemii. Drugi wykorzystuje regionalne wskaźniki z ostatniego półrocza, trzeci opiera się na danych bieżących dla Mauritiusa z pierwszej połowy 2023 roku. Jak dotąd liczba przyjazdów odbiła się do 88 proc., w drugiej połowie roku powinno to być 90 proc. Z tak zebranych informacji wynika, że w tym roku liczba gości powinna wynieść od 1,27 do 1,32 mln. MG

2023-05-22 07:29:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter