Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Kolejna portugalska gmina wprowadza podatek turystyczny


Kolejna portugalska gmina wprowadza podatek turystyczny

W kwietniu br. władze gminy Olhao w portugalskim regionie Algarve zatwierdziły wprowadzenie podatku turystycznego. Przepisy wprowadzające go w życie powinny zacząć obowiązywać jeszcze w maju.

Gmina będzie pobierać od turystów przyjeżdżających do Olhao i zatrzymujących się w tamtejszych obiektach zakwaterowania 2 euro za dobę pobytu w sezonie wysokim oraz 1 euro w sezonie niskim (listopad - marzec). Rocznie do gminnej kasy z tytułu poboru podatku ma wpływać około 300 tys. euro. Zwolnione z opłat mają być osoby poniżej 16. roku życia oraz osoby, które spędzają na terenie gminy powyżej 6 dni.

Olhao jest trzecią gminą na terenie Algarve, która będzie pobierać daninę od przyjezdnych (krajowych i zagranicznych). Wcześniej zdecydowały się na to miejscowości Vila Real de Santo Antonio i Faro. W drugiej z nich rocznie wpływa do miejskiej kasy około 1 mln euro. Olhao jest też czternastą gminą na terenie Portugalii, która ma podatek turystyczny. Podobne podatki obowiązują m.in. w Lizbonie, Coimbrze, Porto, Sintrze i Santa Cruz. MO, foto 

2023-05-25 14:14:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter