Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PERSONALIA

Wieloletni prezes Lotniska Wrocław żegna się z portem
 Przez 16 lat Dariusz Kuś był szefem lotniska we Wrocławiu. W tym czasie stało się ono jednym z najlepiej ocenianych w Europie przez pasażerów.

Dariusz Kuś kierował Portem Lotniczym Wrocław od stycznia 2007 roku. Bardzo dziękuję pracownikom i współpracownikom za ogromny wkład w rozwój lotniska. Odchodzę w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Lotnisko odnotowuje wzrosty we wszystkich kluczowych obszarach – rośnie liczba połączeń, pasażerów i przychodów – mówi Dariusz Kuś.  Jak dodaje, pasażerów niezmiennie namawia, by latali z Wrocławia.

W ostatnich latach lotnisko wzbogaciło się o nowy terminal pasażerski, poprawiona została infrastruktura, podniesiono standardy obsługi. W ciągu 10 lat suma inwestycji wyniosła 600 mln zł, w tym czasie zrealizowano ok. 300 tys. operacji lotniczych, a z lotniska skorzystało 25 mln pasażerów. To z myślą o nich tworzona i rozwijana jest siatka połączeń – w tej aktualnej na lato jest ponad 90 połączeń, z czego 4 to nowości.

Z kolei sezon zimowy zapowiada się najatrakcyjniej w historii. W szczególności dotyczy to połączeń czarterowych, dzięki którym bezpośrednio z Wrocławia będzie można polecieć do Kenii, Dubaju, Omanu, a także na aż trzy Wyspy Kanaryjskie.

Trwa realizacja inwestycji o wartości 350 mln zł w ramach wygranego przez lotnisko konkursu na dofinansowanie rozbudowy infrastruktury tzw. podwójnego wykorzystania. Finalizuje się rozbudowa pierwszej w Polsce i trzeciej w Europie bazy technicznej Ryanaira. Rozwija się także baza WizzAira, a przewoźnicy zapowiadają zwiększenie częstotliwości obecnych połączeń i otwieranie nowych.

Nowym prezesem został Cezary Pacamaj z wrocławskim lotniskiem związany od 4 lat – początkowo jako członek Rady Nadzorczej, a od 3 lat jako wiceprezes portu. Z kolei stanowiska wiceprezesów obejmują Przemysław Myszakowski i Karol Przywara. MG

2023-05-31 07:40:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter