Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNKI

Niemcom najbardziej opłacają się wakacje w Albanii i TurcjiNiemiecki Urząd Statystyczny zestawił ceny zakwaterowania w Niemczech ze średnimi stawkami w popularnych kierunkach turystycznych oraz w innych wybranych krajach europejskich. Najtaniej w stosunku do pobytów krajowych wypadają te w Albanii.

Z porównania cen zakwaterowania w Niemczech i w innych krajach Europy oraz w Turcji wynika, że w Albanii za nocleg płaci się o 56,2 proc. mniej niż w Niemczech. Na drugim miejscu w tym zestawieniu jest Turcja z różnicą 55,7 proc., a na trzecim Bułgaria (-52,1 proc.). W przypadku bardzo popularnej Grecji różnica wynosi 21 proc. na korzyść tego kraju, przy Hiszpanii jest to 17,6 proc. Polska na tym tle wypada słabiej, bo różnica wynosi 17,8 proc., nieco mniej w Chorwacji – 16,8 proc.

Niemcy nie są najdroższym kierunkiem europejskim. Więcej za noclegi trzeba zapłacić chociażby we Francji (+8,5 proc.), w Austrii (+15 proc.), ale największa różnica dotyczy Szwajcarii – w tym kraju średnie ceny są wyższe o 61 proc. MG

2023-06-01 07:08:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter