Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE 

Cambridge rozważa wprowadzenie podatku turystycznego

Leżące we wschodniej części Anglii Cambridge odwiedzane jest rocznie przed ponad 8 mln turystów. Poza turystami krajowymi do miasta chętnie przyjeżdżają obywatele Francji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Włoch i Holandii. Władze Cambridge - wzorując się na Manchesterze - rozważają wprowadzenie podatku turystycznego, który miałby wesprzeć zarządzanie ruchem turystyczny, poprawić jakość doświadczeń odwiedzających oraz zapewnić finansowanie działań marketingowych.

W ramach dyskusji dotyczących daniny pomysłodawcy zastanawiają się nad tym kto miałby być obciążony podatkiem. Dla władz oczywiste jest, że mieliby to być turyści nocujący w mieście. Problem w tym, że stanowią oni dziś niewielki procent wszystkich odwiedzających Cambridge (88 proc. to odwiedzający pozostający w mieście na kilka godzin). Podmioty zaangażowane w promocję turystyczną Cambridge przy pomocy kampanii marketingowych mocno pracują nad tym, by wydłużyć czas pobytu turystów w mieście. Potrzeba czasu, by wypromować je jako miejsce na dłuższy pobyt. Pojawił się pomysł, by podatkiem obciążyć również odwiedzających, np. opodatkowując autobusy turystyczne. 

Cambridge to nie jedyne miasto rozważające wprowadzenie podatku. Rozmowy na ten temat trwają również w Edynburgu, Bath i Oksfordzie. MO, foto Pixabay.com

2023-08-22 07:43:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter