Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


LOTNISKO

Rzeszów cieszy się z sierpniowego wynikuDokładnie 121 610 pasażerów obsłużył w sierpniu port lotniczy w Jasionce. To więcej niż w lipcu, kiedy również padł rekord. Pasażerowie najczęściej podróżowali do Antalyi, przy obsłudze tej trasy wykonano ponad 120 startów i lądowań.

– Wyniki osiągane w ostatnich miesiącach potwierdzają jak ważną rolę społeczno- gospodarczą pełni nasze lotnisko dla mieszkańców województwa podkarpackiego oraz sąsiednich regionów – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów- Jasionka.

W sierpniu loty czarterowe do Turcji, Grecji, Bułgarii, Albanii, Czarnogóry i Egiptu wybrało najwięcej pasażerów - 45 tysięcy. Liniami Ryanair do Wielkiej Brytanii, Irlandii i do chorwackiego Zadaru poleciało prawie 33 tys. osób, a LOT-em do Warszawy (najczęściej jako tranzyt), Gdańska i Nowego Jorku/Newark - 23 tys.

W tym roku na podrzeszowskim lotnisku, które oferuje 24 kierunki do 13 krajów, odprawiono do końca sierpnia 685 tys. osób. Dotychczasowy rekord z 2019 r. to 772 tys. MG

2023-09-07 15:15:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter