Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


REGIONY 
Park Legend Świętokrzyskich oficjalnie otwarty

Choć Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi przyjmuje turystów od wakacji, oficjalne otwarcie najnowszej atrakcji województwa świętokrzyskiego nastąpiło dopiero 16 września. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz lokalnych i regionu, Polskiej Organizacji Turystycznej z jej prezesem na czele, także zaproszeni goście, w tym europoseł Adam Jarubas, który kilka lat temu, jeszcze jako marszałek województwa świętokrzyskiego, miał udział w powstawaniu atrakcji.

Park jest prowadzony przez gminę Nowa Słupia wspólnie z Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego. Dyrektor tej drugiej placówki, Małgorzata Wilk-Grzywna, która jest jednocześnie szefową Parku Legend, podczas otwarcia dokonała prezentacji nowej atrakcji. Wskazała, że nowoczesny kompleks przenosi turystę do świata legend, na których opiera się tożsamość mieszkańców regionu. Przybliża je wirtualny przewodnik Emeryk. W kompleksie znajduje się też sala edukacyjna oraz kino.

Otwarcie Parku połączone było z obchodami 20-lecia Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. MO, foto Anna Molęda

2023-09-18 11:23:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter