Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Już ponad milion Polaków w ChorwacjiOd 1 stycznia do 17 września 2023 roku polscy turyści zrealizowali łącznie 1,014 mln przyjazdów do Chorwacji, co przekłada się na ponad 2-procentowy wzrost w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzednim. Liczba noclegów wyniosła 6,3 mln i utrzymuje się na podobnym poziomie jak w roku ubiegłym.

Wśród preferowanych regionów Chorwacji przez polskich turystów, pierwsze miejsce zajmuje splicko-dalmatyński. Tradycyjnie, najpopularniejszym miejscem dla turystów z Polski pozostaje miejscowość Omiš. - Bardzo się cieszę, że również w tym roku tak wielu Polaków wybrało właśnie Chorwację na miejsce swojego wypoczynku – mówi Małgorzata Kowalska, dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce. - Już od wielu lat region splicko-dalmatyński to prawdziwy raj dla gości z Polski. To tu skupia się największa ich liczba. Cenią sobie piękne plaże, kulturowe atrakcje, wspaniałą przyrodę i wyjątkową atmosferę tego regionu – dodaje.

Na drugim miejscu pod względem popularności jest region istryjski, który odnotował wzrost liczby przyjazdów o ponad 15 proc., a noclegów o ponad 12 proc. Istria to bowiem idealne miejsce dla smakoszy i miłośników historii. To region, gdzie spotykają się przepyszna kuchnia śródziemnomorska i malownicze miasteczka, co przyciąga coraz większą uwagę gości.

Z kolei region zadarski zanotował wzrost liczby przyjazdów z Polski o blisko 8 proc., a noclegów o ponad 4 proc. W regionie primorsko-gorańskim (Kvarner), przyjazdy gości z Polski wzrosły o blisko 6 proc., a noclegi o 3,5 proc. Polscy turyści najczęściej wybierają jako formę zakwaterowania kwatery prywatne, a następnie hotele i kempingi.

- Zauważamy również coraz większe zainteresowanie polskich turystów Chorwacją kontynentalną. Piękne krajobrazy, oferta kulturowa, liczne muzea a także bogata oferta eno-gastronomiczna przekonują coraz większą liczbę podróżnych. Z satysfakcją odnotowujemy też, że Chorwacja staje się coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem turystyki całorocznej. Na przykład, w okresie adwentu, turyści chętnie odwiedzają Zagrzeb, zachwycając się magią tego miasta – komentuje dyrektor Kowalska. MG

2023-09-19 09:41:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter