Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE 

Polacy przodowali w statystykach bułgarskich lotnisk w sierpniu

Portal branżowy Novinite.com, bazując na statystykach udostępnionych przez firmę zarządzającą portami lotniczymi w Warnie i Burgas: Fraport Twin Star Airport Management, podał statystyki o frekwencji na tych lotniskach w sierpniu - najgorętszym jeśli chodzi o ruch turystyczny miesiącu w roku. Ósmego miesiąca 2023 r. przez te dwa lotniska przewinęło się w sumie 800 tys. pasażerów.

Na lotnisku w Burgas obsłużono 527 tys. pasażerów (o 8 proc. więcej niż w sierpniu 2022 r.) i 3,3 tys. samolotów (o 4 proc. więcej niż w 2022 r.), i to mimo braku pasażerów z rynków rosyjskiego, białoruskiego czy ukraińskiego. Z kolei Warna przyjęła 304 tys. pasażerów, o 19 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu rok temu, oraz 2,06 tys. samolotów - o 16 proc. więcej niż w sierpniu 2022 r. Tegoroczne statystyki są co prawda wyższe niż w ubiegłym roku, ale wciąż daleko im do liczb z 2019 r., zaznacza Fraport.

Polska jest w tym roku jednym z najważniejszych rynków dla obydwu portów lotniczych. Pod względem lotów i pasażerów jesteśmy pierwszym rynkiem lotniska w Burgas i drugim dla lotniska w Warnie. MO

 

2023-09-19 11:39:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter