Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNEK

Boeing zmienia zarząd

Obecny prezes Boeinga, Dave Calhoun, będzie pełnił swoją funkcję tylko do końca roku. Niezależny przewodniczący zarządu Larry Kellner nie zamierza ubiegać się o reelekcję, a Stan Deal, obecny prezes i dyrektor generalny Boeing Commercial Airplanes, odchodzi na emeryturę. Na stanowisku zastąpi go Stephanie Pope.

Prezes i dyrektor generalny Boeinga Dave Calhoun ogłosił, że ustąpi ze stanowiska z końcem 2024 roku – przez najbliższe miesiące będzie pracował nad dokończeniem kluczowych zadań mających na celu ustabilizowanie firmy.

- Służenie Boeingowi było dla mnie największym zaszczytem w życiu – napisał Calhoun w liście do pracowników. - Dziś oczy świata są zwrócone na nas i wiem, że przejdziemy przez ten czas jako lepsza firma. Pozostaniemy całkowicie skupieni na dokończeniu wspólnej pracy, aby przywrócić stabilność po nadzwyczajnych wyzwaniach, z jakimi mierzyliśmy się w ciągu ostatnich pięciu lat, mając na uwadze bezpieczeństwo i jakość we wszystkim, co robimy – dodaje.

Larry’ego Kellnera na stanowisku niezależnego przewodniczącego zarządu zastąpi Steve Mollenkopf, natomiast Stephanie Pope będzie od teraz kierować BCA. Pope pełni funkcję dyrektora operacyjnego Boeinga od stycznia tego roku. Wcześniej była prezesem i dyrektorem naczelnym Boeing Global Services, gdzie odpowiadała za usługi lotnicze i kosmiczne dla klientów komercyjnych, rządowych i z branży lotniczej na całym świecie. Wcześniej była dyrektorem finansowym Boeing Commercial Airplanes i zajmowała stanowiska we wszystkich jednostkach biznesowych tej firmy. MG

2024-03-26 08:06:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter