Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNEK

Latem z Katowic prawie 60 kierunków czarterowych

31 marca na polskich lotniskach zacznie obowiązywać letni rozkład lotów. W tym roku z portu w Katowicach będzie można polecieć w sumie na 86 lotnisk, które obsługują 106 kierunków w 30 państwach. W segmencie czarterowym będzie ich 58.

Wśród tras obsługiwanych w sezonie letnim znajduje się pięć nowości – linia lotnicza Ryanair w kwietniu uruchomi loty rozkładowe łączące katowickie lotnisko z chorwackim Zadarem, Alicante w Hiszpanii, Maltą oraz włoskimi - Bari i Rzymem-Fiumicino.

Oferta touroperatorów obejmuje natomiast 58 kierunków w 19 krajach. Najwięcej połączeń (15) dostępnych będzie do Grecji, są to: Ateny, Chania, Heraklion, Kalamata, Kavala, Kefalonia, Korfu, Kos, Mytilene, Patras, Preveza, Rodos, Saloniki, Samos i Zakynthos. Bogata jest również oferta do Hiszpanii, którą tworzy 11 kierunków czarterowych – można będzie wybrać Barcelonę, Fuerteventurę, Gironę, Gran Canarię, Ibizę, Lanzarote, La Palmę, Malagę, Minorkę, Palma De Mallorca i Teneryfę. W ramach czterech kierunków możliwe będzie spędzenie wakacji w Egipcie (Hurghada, Marsa Alam, Sharm El Sheikh, Taba), w Turcji (Antalya, Bodrum, Dalaman, Izmir) oraz we Włoszech (Katania, Lamezia Terme, Olbia, Palermo). Trzy trasy będą dostępne do Tunezji (Enfidha, Djerba, Monastyr), a dwie do Bułgarii (Burgas, Warna), na Cypr (Larnaka, Pafos), do Czarnogóry (Podgorica, Tivat) oraz Portugalii (Faro, Madera). Pojedyncze kierunki umożliwią spędzenie wakacji w Albanii (Tirana), Chorwacji (Dubrownik), Kenii (Mombasa), Macedonii (Ohryda), Maroku (Agadir), Omanie (Salalah), Tanzanii (Zanzibar), na Wyspach Zielonego Przylądka (Boa Vista) oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (Dubaj).

- Z naszych prognoz wynika, że w trakcie obowiązywania rozkładu Lato 2024 z siatki połączeń Katowice Airport skorzysta rekordowa liczba pasażerów. Od początku kwietnia do końca października spodziewamy się obsłużyć ponad 4,5 mln podróżnych, a przez cały 2024 rok powyżej 6 mln osób. W szczycie sezonu letniego, to jest w lipcu i w sierpniu, możemy przekroczyć liczbę 800 tys. odprawionych pasażerów miesięcznie – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

2024-03-29 10:37:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter