Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Kubańska turystyka dobrze wystartowała


Ponad 528 tys. gości z zagranicy przyjechało na Kubę w dwóch pierwszych miesiącach tego roku, wynika z danych tamtejszego Narodowego Biura Statystyki i Informacji (ONEI).

Głównym rynkiem źródłowym była Kanada, skąd na tę karaibską wyspę wybrało się 261 tys. podróżnych. Sporo było też Rosjan, bo prawie 44 tys., czyli dwukrotnie więcej niż przed rokiem. Kolejne miejsca należą do Stanów Zjednoczonych i Niemiec – odpowiednio przyjechało stamtąd 28,3 tys. i 13,4 tys. gości, podaje portal Tourism Review. Nie można zapomnieć też o podróżach Kubańczyków mieszkających za granicą – w analizowanym okresie było ich 46 tys. Jednocześnie zanotowano spadki w liczbie gości z Hiszpanii, która tradycyjnie była ważnym rynkiem źródłowym dla Kuby.

Turystyka jest postrzegana jako ważna gałąź gospodarki – to nie tylko źródło przychodów, ale też pozyskiwania walut, czy profesjonalizacji usług. Rząd wyznaczył na ten rok cel obsłużenia 3,2 mln gości. W zeszłym roku Kubę odwiedziło 2,4 mln gości – dla porównania, jeden z jej karaibskich konkurentów – Dominikana, pozyskał ponad 10 mln przyjezdnych. MG

2024-04-02 08:30:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter