Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Grecja inwestuje w obsługę ruchu lotniczego


87 mln euro to budżet, jaki Grecja przeznaczy na poprawę systemów zarządzania ruchem lotniczym. Taką deklarację w Parlamencie złożyła wiceminister transportu Christina Alexopoulou.

Plan zakłada z jednej strony wykorzystanie nowocześniejszych technologii i poprawę jakości obsługi, z drugiej zwiększenie zatrudnienia kontrolerów lotniczych. Już teraz udało się pozyskać 35 kolejnych. Wiceminister zapowiedziała również zwiększenie ochrony i wsparcia dla kontrolerów lotniczych na 12 greckich lotniskach regionalnych, pisze portal GTP.

Ministerstwo zawarło już umowy na dostawę i instalację nowych systemów komunikacji i zapisu rozmów dla wież kontroli lotów w Atenach i Macedonii, ale także dla innych lotnisk międzynarodowych i regionalnych. Inwestycje obejmują też poprawę systemów nawigacji lotniskowej i wytyczania drogi kołowania, do portu w Atenach dostarczony już został radar do nadzorowania stanu nawierzchni.

Alexopoulou dodała, że budżet na modernizację systemów zarządzania ruchem lotniczym, łączności, nawigacji i obserwacji wyniesie około 170 mln euro, złożony został również wniosek o dodatkowe 87 mln euro na utworzenie zdalnej infrastruktury wież cyfrowych. Wiceminister poinformowała również, że obecnie trwa proces zatrudnienia na 141 stanowisk w różnych departamentach. MG

2024-04-02 08:33:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter