Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


EDUKACJA
W Łowiczu odbył się centralny finał Olimpiady Wiedzy o Turystyce

Jak informuje Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego, w początkach kwietnia w Łowiczu odbył się centralny etap XI Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Olimpiada upłynęła pod hasłem „W poszukiwaniu tradycji – dziedzictwo niematerialne w turystyce”.

Zwycięzcą konkursu wiedzy został Jakub Małańczuk reprezentujący Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3 Ekonomik w Zielonej Górze. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Wolak z Technikum nr 3 im. W. Grabskiego w Nowym Sączu, natomiast trzecie - Kinga Warlikowska z Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni.

Laureaci olimpiady otrzymali liczne nagrody. Wśród nich pejzaże z krajobrazami ziemi łódzkiej ufundowane przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego, vouchery na obozy młodzieżowe z wycieczkami fakultatywnymi. Dodatkową nagrodą dla zwycięzcy był płatny staż w Polskiej Organizacji Turystycznej.

Dla wszystkich uczestników oraz nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do konkursu przewidziano okolicznościowe pamiątki.

Finaliści olimpiady mają prawo podjęcia studiów na dowolnym kierunku realizowanym na tym Wydziale Nauk Geograficznych UŁ. Dodatkowo finaliści i laureaci olimpiady decyzją senatów uczelni mogą być przyjmowani na studia z pominięciem postępowania rekrutacyjnego. MO, foto Facebook.com/GeoUniLodz

 

2024-04-12 09:50:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter