Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ
Wizz Air ma nowe cele środowiskowe


Do 2030 roku 10 proc. lotów Wizz Aira ma być zasilane zrównoważonym paliwem lotniczym. Pomoże to w realizacji zobowiązania linii do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla na pasażera/km o 25 proc. do 2030 roku.

Nowy cel opiera się na bieżących inwestycjach Wizz Air w rozwój SAF. Linia wzywa całą branżę do szerszych działań w celu zwiększenia produkcji ekopaliwa, apeluje też do decydentów o usunięcie obecnych barier w jego wdrażaniu  na dużą skalę.

Wizz Air współpracuje z Firefly, producentem biopaliw, od 2023 roku, a partnerstwo to umożliwi przewoźnikowi dostarczenie do 525 tys. ton SAF w ciągu 15 lat, licząc od 2028 roku, na potrzeby działalności w Wielkiej Brytanii.

W 2023 r. Wizz Air osiągnął rekordowo niski średni roczny wynik intensywności CO2, który wyniósł 51,5 grama na pasażera/km, co oznacza redukcję o 6,8 proc. rok do roku.

Yvonne Moynihan, dyrektor ds. korporacyjnych i ESG w Wizz Air, powiedziała: „Wizz Air świętuje w tym roku dwie dekady transformacji, przekształcając się z małej linii lotniczej w światowego lidera zrównoważonego lotnictwa i niskokosztowych podróży. Oprócz
odnawiania floty i wydajności operacyjnej, zrównoważone paliwo lotnicze (SAF) odgrywa kluczową rolę w ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych pochodzących z lotnictwa. Nasza inwestycja w firmę Firefly, która może potencjalnie zmniejszyć emisję w całym cyklu życia o 100 000 ton ekwiwalentu CO2 rocznie, podkreśla nasze zaangażowanie we wprowadzanie stosowania SAF do głównego nurtu naszej działalności do roku 2030. Jednakże osiągnięcie tych aspiracji wymaga znacznego zwiększenia produkcji i wdrażanie SAF. Dlatego wzywamy decydentów, aby usunęli bariery we wdrażaniu SAF na dużą skalę poprzez zachęcanie do produkcji, zapewniania wsparcia cenowego i wykorzystywania dodatkowych zrównoważonych surowców do produkcji biopaliw. MG


2024-04-15 08:04:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter