Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TECHNOLOGIA
Google chce być towarzyszem podróży

Mapy Google wprowadziły niedawno aktualizacje, dzięki którym planowanie bardziej spersonalizowanych wycieczek ma być łatwiejsze. W Europie z tych funkcjonalności będzie można korzystać po ocenie fazy testowej prowadzonej w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie.

Nowe funkcje Map Google umożliwiają wyszukiwanie i zapisywanie list ulubionych miejsc, takich jak restauracje wybrane przez ekspertów z „The Infatuation”, przewodniki turystyczne z Lonely Planet, 36-godzinne plany podróży z „The New York Times” i przewodniki po najlepszych nowych restauracjach z OpenTable. Użytkownicy mogą tak stworzone przez siebie listy zapisywać i udostępniać znajomym. W nadchodzących miesiącach mają pojawić się też rankingi najlepszych zestawień, pisze portal Tourism Review.

Z nowych funkcjonalności można korzystać tylko w USA i w Kanadzie, ponieważ to właśnie na tych rynkach prowadzone są testy. Jeśli się udadzą, narzędzia zostaną udostępnione także w Europie, choć tu będzie to wyglądać nieco inaczej. Unia Europejska nakazała firmie zmodyfikowanie Map, by były zgodne z ustawą o rynkach cyfrowych (DMA), która weszła w życie 7 marca 2024 roku. DMA ma na celu ochronę konkurencji, dlatego Mapy Google nie są już bezpośrednio dostępne w Google. Google wyeliminował także niektóre funkcje ze strony wyników wyszukiwania, takie jak Loty Google.

Firma wciąż pracuje nad pozycjonowaniem się jako towarzysz podróży. Wykorzystując usługę Search Generative Experience (SGE), można poprosić o plan podróży na podstawie polecenia w rodzaju: „zaplanuj 2-dniową wycieczkę historyczną do Filadelfii”. Poza sugestiami dotyczącymi atrakcji, pojawią się podpowiedzi nt. restauracji, ale też lotów i hoteli. Usługa dostępna jest w Stanach Zjednoczonych i tylko w języku angielskim. Plan można wyeksportować do Gmaila, dokumentów Google lub Map. MG

2024-04-15 08:07:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter