Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE 
Mieszkańcy Wysp Kanaryjskich demonstrowali przeciwko niekontrolowanemu napływowi turystów

Od 20 tys. do niemal 50 tys. osób wzięło udział w marszu protestacyjnym, który odbył się 20 kwietnia w różnych miejscach Wysp Kanaryjskich. Demonstrujących wspierali mieszkańcy Hiszpanii kontynentalnej, m.in. Barcelony i Madrytu.

Uczestnicy marszy domagali się wprowadzenia zmian do obecnie obowiązującego modelu turystyki, który w ich ocenie realizowany jest w sposób niezrównoważony i godzi w mieszkańców archipelagu. Niezbędna jest nowa strategia zarządzania turystyką, która umożliwiałaby rozwój tego sektora w poszanowaniu do lokalnej przyrody i zamieszkującej wyspy ludności. Uczestnicy apelowali m.in. o czasowe zamrożenie liczby przyjeżdżających turystów, regulacji najmu krótkoterminowgo oraz rozbudowy infrastruktury turystycznej, przy tym wprowadzenia ograniczeń w nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców. Chcą także mieć większy wpływ na decyzje dotyczące rozwoju turystyki na Wyspach.

Zamieszkiwane przez ok. 2,2 mln osób Wyspy Kanaryjskie odwiedziło w ubiegłym roku 14 mln podróżnych. W 2022 r. wydatki turystów wyniosły 16,9 mld euro. Turystyka geneuje 35 proc. PKB archipelagu. MO, foto Yahoo News UK

2024-04-23 10:03:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter